GeriEtkinlikler Mart ayında çocuklara özel etkinlikler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mart ayında çocuklara özel etkinlikler

Mart ayında çocuklara özel etkinlikler

Minik yaratıcılar İstanbul Oyuncak Müzesi'nde buluşuyor.

Mart ayında Faber-Castell ile “Dünya Masalları” ele alınıyor. Küçük büyük hepimizin çok iyi bildiği masallara, bu ay farklı bir bakış açısı getiriliyor. Bu masalların iç içe geçtiği bir dünya yaratılarak, çocuklar kendi masallarını yaratıyorlar ve bu masalları canlandırıyorlar.

“Rüya” Gölge Oyunu

Unesco’nun “Yaşayan İnsan Hazinesi” ünvanına layık gördüğü Tacettin Diker’in usta ellerinde canlanan Karagöz ve Hacivat’ın eğlenceli hikayesini izlemeye hazır mısınız? Karagöz , Hacivat ile konuştuktan sonra evinin önünde ağacın altında dinlenmek için yatar ve uykuya dalar…Rüyasında; kendisini çok seven Dede Karagözü ormandaki hayvanlar toplantısına hoşça vakit geçirsin diye götürür ve olaylar birbirini kovalar…

Tarih: 2 Mart Cumartesi
Saat: 14:00
Yaş Grubu: 5 yaş ve üzeri

İbiş ve Arkadaşlarının Maceraları Kukla Tiyatrosu

Geleneksel kukla tiyatrosu İbiş, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde seyirciler ile buluşuyor. İbiş ve arkadaşları hem çok güldürecek hem de düşündürecek.

Yaş Grubu: 3 yaş ve üzeri
Tarih: 9 Mart / 16 Mart / 23 Mart / 30 Mart Cumartesi
Saat: 13:30

Mozaik Atölyesi

Boyaların yerini renkli taşlar alıyor, hayallerimiz rengarenk mozaiklere dönüşüyor. İstanbul Oyuncak Müzesi yepyeni bir atölye çalışması başlatıyor. Dünyadaki en eski sanat eserlerinden günümüze kadar sıkça rastladığımız mozaik çalışmaları bu kez minik ellerle buluşuyor. Bu atölye çalışmasına katılan çocukların duvarları mozaiklerle renklenecek.

Tarih: 24 Mart Pazar
Saat:11:00-13:00
Yaş grubu: 6-10 yaş

“Bremen Mızıkacıları” Müzikli Çocuk Oyunu

Beyaz konağın Aşçıbaşısı Memo, yemek kitabı ile masal kitabını karıştırınca olanlar olur. Bremen Mızıkacıları; eşek,köpek,kedi ve horoz kendilerini bir anda konağın mutfağında bulur ve komik olaylar birbirini izler.

Tarih: 3 Mart/ 17 Mart / 31 Mart Pazar
Saat:14:00
Yaş grubu: 3 yaş ve üzeri

Origami Sanat Atölyesi

Origami tüm beyni etkinleştiren, birçok akademik faydaları olan ve matematiksel kavramları pekiştiren bir faaliyettir. Küçük kağıt ustaları zihinlerinde var olan tüm kavramları, kağıt parçalarının kıvrımlarıyla yansıtacaklar. 

Tarih: 3 Mart Pazar
Saat: 11:00-12:30
Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)

“Oyuncak Atımızı Tasarlıyoruz” Atölye Çalışması

Çocuklar, Banu Kurt’un eğitmenliğinde keçeden ve tahtadan kendi atlarını tasarlayıp sonrada sırtına atlayıp hayallere dalacaklar.

Tarih: 31 Mart Pazar
Saat: 15:30-17:00
Yaş Grubu: 5-8 yaş (aile ile)
8 yaş ve üzeri tek başına katılabilir.

www.istanbuloyuncakmuzesi.com

False