GeriKişisel Bakım Makyaj Temizleme Derdine Son!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Makyaj Temizleme Derdine Son!

Makyaj Temizleme Derdine Son!

Kalıcı makyaj sayesinde makyaj temizleme derdine son!

Daima bakımlı görünmek istemez misiniz? Kalıcı makyaj sayesinde bunu gerçekleştirmeniz mümkün. Kalıcı makyaj, vücut ile uyumlu doğal boyaların deri altına uygulanıp uzun yıllar makyajlı görünüm vererek sizi makyaj temizleme derdinden kurtarıyor.

Hangi Bölgeye Uygulanır?

Yüzde; göz eye-liner, dudak içi renklendirme veya dış hat kontur, kaşlarda; dökülen alanları kıl görünümü ile şekillendirme, isteğe göre ben çalışması, vitiligo hastalığında renklendirme, pigmentasyon bozukluklarında dengeleyici olarak vücudun her bölgesine uygulanabilir.

Kimlere Uygulanır?

Günümüzde kalıcı makyaj geniş kitlelere hitap ediyor. Aynaya baktığında kendini bakımlı görmek isteyen herkes kalıcı makyaj yaptırabilir. Simetri bozukluklarında, kaşının şeklinden memnun olmayan kişilerde, dudak konturu düzgün olmayanlarda uygun çözümler sunar. Özellikle sabahları işe giderken makyaj yapmakta zorlanan ve yeterli vakti olmayan kişiler, gözleri görmediği ya da elleri titrediği için makyaj yapamayanlar, aşırı terlemeden dolayı yüzündeki makyajı taşıyamayanlar, yüzünde estetik görünümlü beni ya da renk kusurlarının kapanmasını isteyenler ihtiyaç duyabilirler. Kullanım süresi ortalama 3 ile 5 senedir. Kişinin cilt yapısına göre bu süre değişebilir.

Çıkarma İşlemi

Günümüzde lazer ile güzel sonuçlar elde edilmektedir. Ters işlem denilen uygulama ile ten rengiyle kapatılabilir. Eski bir yöntem olmasına rağmen, üst deriyi yara yaparak kabukla birlikte boyanın atılması sağlanıp çıkarma işlemi yapılabilir. Kalıcı makyaj her mevsim uygulanabilir. Sadece yaz aylarında işlem sonrası belirli bir süre güneş ve solaryum ışınlarından ve klorlu havuz sularından korumak gerekmektedir. Bu işlem, bir ya da iki seansta yapılır. Özellikle yüz bölgesini korumak zor olduğundan ikinci seans kontrol amaçlı olup ihtiyaç duyulduğunda yapılmaktadır.

Kimlere Önerilmez?

Herpes hastalarına önerilmemektedir. Gözünde arpacık olan kişilere yapılmaz. Egzama, sedef hastalığı olan deri üzerine çalışılmaz.

Kalıcı Makyaj Uzmanı Gönül Öner

False