Geriİsimler Sözlüğü Lidya isminin anlamı nedir? Lidya ne demek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lidya isminin anlamı nedir? Lidya ne demek

Lidya isminin anlamı nedir? Lidya ne demek
Abone Olgoogle-news

Telaffuz ve okunuş bakımından ele alındığında Lidya en güzel isimler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda anlamının çok beğenildiğini söylemek mümkündür. Peki, Lidya isminin anlamı nedir? Lidya ne demek? İşte bu güzel isim hakkında detaylar.

Lidya Yunanca kökenli bir isimdir. Yakın zamanda Türkçeye giren bu güzel isim, okunuşu ile beraber anlamı üzerinden de beğeni topluyor. Lidya isminin Türkçe karşılığı, ‘Cennet bahçesi’ şeklinde yorulmaktadır. Ancak aynı zamanda başka bir anlamı olduğunu da dile getirmek mümkün.

 Lidya İsminin Anlamı

 Lidya son dönemlerde en çok beğeni gören ve hoş isimler arasında yer almaktadır. Kız çocukları için kullanılabilecek güzel isimlerden biridir. İki farklı anlamı üzerinden ele alabilir ve seçim yapmak suretiyle değerlendirebilirsiniz.

 - Cennet bahçesi,

 - Güzel ve soylu kimse,

 Her iki anlamı ile beraber de oldukça etkileyici bir karşılık sunuyor. Kız çocukları için güzel bir isim olmasının yanı sıra, anlamı üzerinden de onlara ithaf etme imkanı tanımaktadır. Lidya genel olarak tek başına kullanılabilecek bir isimdir. Zaten bunu uyumlu Türkçede şu an başka bir ad bulmak kolay değil. Ancak uyumlu bir isim bulunursa beraber de değerlendirilebilir.

 Minik yavrunuz adına eğer bir isim arıyorsanız liste içerisine ekleyebileceğiniz en yeni ve güzel adlar arasında lidya geliyor. Son dönemlerde ilgi çeken ve internetten çok araştırılan kız isimleri arasında gelmektedir. Ebeveynler olarak tercih edebileceğiniz Türkçe içerisindeki hoş isimlerden biridir.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle