GeriAdvertorial “LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti

“LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti

LC Waikiki, Hürriyet Kitap ile “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesini hayata geçirdi. 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi kitabından ilham alınan “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesi, yıl boyunca 12 şehirde 12 uzman ile devam edecek. 20 Mayıs’ta gerçekleştirilen ‘Bebek ve çocuk cildine nasıl bakım yapılır? Bebekler nasıl giydirilmeli?’ konulu etkinliğe, Hürriyet Gazetesi Aile Çocuk Yazarı Ömür Kurt, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şirin Seçkin ve LC Waikiki Ürün Müdürü Derya Ertekin Kayat katıldı.

Bebek ve çocuk ürünlerinde uyguladığı kalite standartlarındaki hassasiyeti, çocukların sağlıklı ve mutlu yetişmesi için de gösteren LC Waikiki, “Aile Buluşmaları” kapsamında Antalya’daydı. 12 ayda 12 uzman ile 12 şehirde gerçekleştirilmesi hedeflenen etkinliklerde ebeveynlerle buluşacak olan LC Waikiki, 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimi için önemli olan noktalara dikkat çekecek.

İstanbul’un ardından Antalya’da gerçekleşen etkinlikler yıl boyunca Ankara, İzmir, Denizli, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Trabzon, Kars, Adana, Nevşehir’de düzenlenecek. “LC Waikiki Aile Buluşmaları”nda aileler, Ender Saraç, Tan Sağtürk, Üstün Dökmen, Başak Demiriz, Zeynep Köse Çapay, Ramazan Şimşek, Şirin Seçkin, Özgür Öner, Serap Duygulu, Dolunay Kadıoğlu, Yıldız Dilek Ertürk, Eyüp Sabri Ercan gibi alanında uzman isimlerle bir araya gelecek.

‘BEBEK CİLDİ İÇİN GİYSİ GÜVENLİĞİ’ ÇOCUK SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

LC Waikiki Aile Buluşmaları’nın ikincisi 20 Mayıs Pazar günü Antalya’da Terracity AVM’de 200 Adımda Çocuk Geliştirme Rehberi kitabı uzmanlarından Dr. Şirin Seçkin’in ve LC Waikiki Ürün Müdürü Derya Ertekin Kayat’ın katılımıyla gerçekleşti. Moderatörlüğünü Ömür Kurt’un yaptığı sohbette ‘Bebek ve çocuk cildine nasıl bakım yapılır? Bebekler nasıl giydirilmeli?’ gibi konulardan konuşulurken, konuklardan gelen sorular da yanıtlandı.

Bebeklerin çok hassas bir cilde sahip olduğunu aktaran Dr. Şirin Seçkin, bebeklerin hassas cilde sahip olmalarının kızarıklık ya da pişik oluşmasına neden olduğuna dikkat çekti. Bebeğin yıkanırken sabun kullanılmamasının uygun olacağını paylaşan Seçkin; “Bebeğin banyo sonrası rahatlaması için nemlendirici krem veya zeytinyağı, susamyağı, bademyağı, hindistancevizi yağı gibi doğal maddelerin kullanılması egzama ya da kızarıklıkları önlüyor. Toplumumuzda bebeklerin çok kalın giydirilmesine bağlı olarak, terleyen bebeklerde isilik görülmesi artıyor. Bebek cildine kozmetik ürünlerin kullanılmasını gereksiz buluyorum, sadece su yeterlidir. Ürün kullanılacaksa doğal içerikli olanlar tercih edilmeli” dedi. Kıyafet seçiminin de önemine vurgu yapan Şirin Seçkin; “Bebeğin koparabileceği düğme boncuk gibi tehlikeli olabilecek maddeler içermeyen ürünler tercih edilmeli. Yün hassas ciltler için uygun olmadığından, organik, pamuk ve pamuklu ürünlerle hazırlanan kıyafetler uygun olacaktır” dedi.

“LC Waikiki Aile Buluşmaları”nın ikincisi gerçekleşti

BEBEK SAĞLIĞI İÇİN YAŞA GÖRE GİYSİ ÜRETİMİ YAPILMALI

Etkinlikte Ömür Kurt’un bebek ürünleriyle ilgili sorularını yanıtlayan LC Waikiki Ürün Müdürü Derya Ertekin Kayat; “Türkiye’de ürün güvenliği konusunda 2007 yılından bu yana yoğun ve etkin olarak çalışıyoruz. Ekolojik Ürün El Kitabı yayınlayan ilk Türk markası olarak Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere 3 tam kapasiteli laboratuvarda araştırmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Laboratuvarlarımızda günde ortalama 1.500 adet ekolojik test yapılıyor. Çocuk koleksiyonlarımızda, 1 yaşa kadar olan ürünlerde kopmaya dayanıklı materyaller, doğal elyaflar kullanılırken, uzun tüylü kumaşlar, yapıştırma boncuk gibi yutma riski olan malzemelere yer verilmiyor. 14 yaşına kadar olan tüm çocuk ürünlerini Çocuk Ürünleri Güvenliği ve Çocuk Ürünlerinde Mekanik Güvenlik standartlarına uygun olarak tasarlayıp, üretiyoruz. Bunun yanı sıra koleksiyonlarımızı hazırlarken annelerin ihtiyaçlarını göz önüne alıyoruz. Yeni doğan bebekler için organik pamuktan üretilen kapsül bir koleksiyon hazırladık. Hem kız hem de erkek bebekler için tamamı natürel renkler ve organik pamuk ipliğinin doğal renginden ilham alınarak hazırlanan uniseks grubunda, çıtçıtlı body, zıbın, patikli tulum, şapka ve ayıcık figürleri ile süslenen tasarımlar yer alıyor” dedi.

BEBEK CİLDİNİ GÜNEŞTEN KORUMAK ÇOK ÖNEMLİ

Son yıllarda bebek cildi için aşırı derecede kozmetik ürünler kullanıldığını belirten Dr. Şirin Seçkin “Bebek cildi çok hassas ve çok temizdir. Temizlemek için kozmetik ürünler gerekmez. Bebek, her koşulda temiz havaya çıkarılmalı, ama gölgede tutulmalı. Güneşe temas ettirilmemeli. Çeşitli güneç koruyucular da bebeğin sürekli elini ağzına ve gözüne götürmesinden dolayı çeşitli sorunlara sebebiyet verebiliyor. Bu nedenle kozmetik koruyucular yerine gölge tercih edilmeli” dedi.

ETKİNLİK SONRASINDA, KATILIMCILARA İMZALI KİTAP HEDİYE EDİLDİ

‘LC Waikiki Aile Buluşmaları’ kapmasında gerçekleşen söyleşilerde, kitabın editörü Ömür Kurt tarafından imzalanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi katılımcılara armağan ediliyor. Antalya söyleşisinden sonra da, söyleşiyi dinleyen herkese imzalı kitap hediye edildi. Hürriyet Kitap’tan çıkan rehberde 13 uzmanın 0-6 yaş dilimi çocuk yetiştirme konusundaki 200 ayrı adımdaki görüşleri yer alıyor.

False