GeriEtkinlikler Lale Devri’nde Erken Bahar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Lale Devri’nde Erken Bahar

Lale Devri’nde Erken Bahar

Mevsiminden önce fincanlarda açan laleler...

Elit bir zevki yansıtan ve incelikli işçiliğiyle herkese geçmişe doğru bir yolculuk vaadeden Lale Devri, İstinye Park’taki merkezinden Osmanlı’nın efsane renklerini ve desenlerini tüm Osmanlı sanatı hayranlarına ve modern çağ içinde tarihten dokunuşlar arayanlara iletiyor.Bahar aylarında, Lale Devri’nin Türk kahvesi takımlarında laleler açıyor...

Laleler artık toprağın ateşle sınanmış halinden elde edilen porselen Türk kahvesi takımları ve üzerinde insanın el emeği göz nuru, motiflere dönüştü. Lale Devri’nde sunulan her parça gibi yine “sınırlı sayıda” ve el emeği göz nuruyla üretilen bu Türk kahvesi fincanları, kahve severleri mest etmeye, kahveden hiç hazzetmeyenleri bile güzelliğiyle büyülemeye aday. Hele ki Osmanlı’nın ince ve asil zevklerinden hoşlananlar için bu fincanlarda kahve içmek büyük bir keyif.

Şimdi Lale Devri’ne bir uğrayın. El işçiliğinin üstün eserlerinden olan, içinde, üzerinden baharın ve lale bahçelerinin coşkusunu yansıtan bu Türk kahvesi takımlarından alın. Orta şekerli kahvenizi, yanında çifte kavrulmuş fıstıklı bir parça lokum ve yanında da kristal bir bardağa konmuş soğuk suyla taçlandırın. Gerçek Türk kahvesi keyfini Lale Devri’nin lale motifli kahve fincanlarıyla doyasıya yaşayın.

False