GeriAlışveriş LACOSTE Yeni Bir Proje İle Geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LACOSTE Yeni Bir Proje İle Geliyor

LACOSTE Yeni Bir Proje İle Geliyor

12 efsanevi isim, Lacoste ayakkabı projesinde bir araya geliyor.

Müzik, medya, tasarım ve perakende sektörlerinden 12 efsanevi ismi Lacoste ayakkabı projesinde bir araya getiren “Legends” projesi bütün dünyada büyük ilgi görüyor.

Lacoste’ un çağdaş ve kendisine özgün tarzına uyum sağlayan tasarımlar ile 12 farklı tasarımcı, markaya hareket ve enerji kattılar. Markanın 75 yıldır ikonik ürünü olan L.12.12 polo tişörtünün isminden esinlenilerek birbirinden değerli 12 isme dizayn yaptırtan Lacoste’ un bu özel koleksiyonu “Legends” için tasarım yapan isimler; Jazzie B, Sebastien Tellier, Stones Throw, ato, Christophe Lemaire, Tim Hamilton, Sneaker Freaker, i-D, Shoes Master, Bodega, D-Mop,colette

LACOSTE Yeni Bir Proje İle Geliyor

Türkiye’ye Gelen Modeller

Jazzie B

Jazzie B, Dünyaca ünlü “Soul II Soul” sistemini oluşturan isimdir. Soul II Soul büyük DJ isimleriyle anılmak yerine etrafa yaydığı pozitif dalgalarla özdeşleştirilen ve Londra'nın 'groove' konseptini yeniden tanımlayan bir kurum haline geldi. 'İki ruhun (Jazzie B. ve ortağı Daddae'nin ruhları) birlikte hareket etmeleri' anlamına gelen Soul II Soul'un beyni Jazzie B. grubu kısa zamanda zirveye taşıdı. Jazzie B.nin kurduğu 'Soul II Soul Recordings' adlı plak şirketi bağımsız olmasına rağmen İngiltere'nin en önemlileri arasında yer alıyor.

Stones Throw

Stones Throw Records, hip hop tarzı müziğin kurucusu olarak kabul edilen 1996 yılında kurulan bir müzik yapım firmasıdır. Bugüne kadar bünyesinde; Madlib, J Dilla, Doom, Mayer Hawthorne, Aloe Blacc, ve Dam-Funk gibi ünlü isimleri barındırmıştır.

Christophe Lemaire

Lacoste markasının tasarımcısı olan ünlü isim Lemaire, Lacoste için son defilesini gerçekleştirdi ve tasarım hayatına Hermes markası için devam edecek.

Shoes Master

Japon spor ayakkabı dergisi “Shoes Master” 2004 yılında kurulan ve Dünya’nın dört bir tarafındaki ayakkabı tutkunları tarafından en çok takip edilen duayen bir dergidir. Yılda iki defa yayınlanan ve Dünya çapındaki birsürü tasarım ayakkabıya yer veren bir dergi olan “Shoes Master “ bu projede yer alan isimlerden oluyor.

Bodega

ABD'de Boston'da bulunan “Bodega” kentsel gençlik için ikonik bir yerdir. “Bodega” bir tasarım ayakkabı mağazası olmasının yanı sıra, bu mağazanın ilk bakışta anlaşılmaması ve daha sonra gizli bir kapı ile ayakkabı mağazası olan kısma geçilmesi ile dikkat çekiyor.

Colette

1997 yılında Paris’te açılan mağaza konsept bir mağaza olarak birbirinden farklı tasarımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

False