GeriEtkinlikler Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil?

Kurban Bayramı’nda kaç gün tatil?
Abone Olgoogle-news

Tatil 9 güne uzatıldı mı?

Bayrama az bir zaman kaldı, herkes Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını merak eder durumda. Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu’dan açıklama geldi. İşte, o detaylar…

Topçu 2015 Kurban Bayramı tatili ile ilgili yaptığı açıklamada “Önümüzde Kurban Bayramı var. Ben Kültür ve Turizm Bakanı olarak tatilin birleştirilmesini istiyorum. Bakanlar Kurulu'nda Başbakan'ımıza arzımız olacak. İç turizmin hızlanması açısından inşallah gereği yapılır” dedi.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Arefe: ½ gün 23 Eylül Çarşamba
1.Gün: 24 Eylül Perşembe
2.Gün: 25 Eylül Cuma
3.Gün: 26 Eylül Cumartesi
4.Gün: 27 Eylül Pazar

Yapılan son görüşmelerde Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı konusu netlik kazandı. Resmi kararla bayram tatili 9 gün oldu. Kamu çalışanları 21 Eylül'den itibaren 2,5 gün idari izinli sayılacak.

Hürriyet'in haberine göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurumlarında Kurban Bayramı tatilini dokuz güne çıkaran yazıyı imzaladı. Başbakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzalamıştır" denildi. Böylelikle 24 Eylül'deki Kurban Bayramı'nın bir gün öncesindeki yarım gün izinle başlayacak olan 4.5 günlük bayram tatili, 19 Eylül Cumartesi gününden 27 Eylül Pazar tarihine kadar devam edecek.

KURBAN BAYRAMI’NI ÇOCUĞA NASIL ANLATMALI? (TIKLAYIN)

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle