GeriEtkinlikler ''Kültürel Tatlar'' fotoğraf karelerinde!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

''Kültürel Tatlar'' fotoğraf karelerinde!

''Kültürel Tatlar'' fotoğraf karelerinde!

Zengin yemek kültürümüzü bir bakışta nasıl anlatabilirsiniz?

ARMAGGAN Nuruosmaniye mağazasında yer alan ARMAGGAN Art&Design Gallery ile NAR Gourmet, 20 Mayıs 2013 tarihine kadar "Kültürel Tatlar" fotoğraf yarışması düzenliyor.

Bugün geleneksel mutfağımızı oluşturan yemek kültürümüz, Anadolu’da ve Osmanlı coğrafyasında yaşamış farklı kültürlerin etkileşimi, topraklarının verimliliği, saray mutfaklarının zenginliği, ev mutfaklarının çeşitliliği ve baharat yoluna hakimiyeti ile genişlemiş ve dünyanın sayılı mutfaklarından biri haline gelmiştir.

Bir sanatçı gözü ile objektifinizden bakarak bu zengin geleneksel yemek kültürümüzü nasıl yansıtırsınız sorusu ile karşımıza çıkan “Kültürel Tatlar” fotoğraf yarışması, senelerce farklı kaynaklarda kelimeler ile ifade edilen bu zengin içerikli mutfak geleneğini bir bakışta nasıl anlatabilir fikrinin altını çiziyor.

Fotoğraf yarışması amatör ve profesyonel herkese açık. Yarışmada ilk üçe giren katılımcıya para ödülü verilirken dereceye giren 40 eser ARMAGGAN Art & Design Gallery'de sergilenerek satışa sunulacak. Yarışmanın jüri üyeleri arasında Ahmet Ağaoglu, Ahmet Örs, Nedim Atilla, Nurhan Atasoy, Refik Akyüz, Vedat Başaran ve Şanel Şan Sevinç yer alıyor.

Yarışma takvimi

Son Teslim Tarihi : 20 Mayıs 2013

Jüri Değerlendirilmesi : 23 Mayıs 2013

Sonuçların Açıklanması : 27 Mayıs 2013

Ödül Töreni : 5 Haziran 2013

Sergi Tarihi: 5 Haziran – 3 Temmuz 2013

www.armaggangallery.com

False