GeriEtkinlikler ‘Küçük Prens’ Türkiye’de izleyici karşısında!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Küçük Prens’ Türkiye’de izleyici karşısında!

‘Küçük Prens’ Türkiye’de izleyici karşısında!

Dünyaca bilinen eserin tiyatro oyunu Akatlar Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Saint-Exupery'nin dünyaca bilinen eseri "Küçük Prens", Türkiye'de tiyatro izleyicisinin karşısına göz alıcı bir ekiple geliyor. "Bitiyatro" ve "Theater an der Ruhr" ortak yapımı olan proje, Exupery'nin aşk, savaş ve çocukluk özlemiyle geçen hayatından esinlenmeler taşımakta. Çocuk edebiyatına kazandırılmış bir eser olarak bilinen Küçük Prens adlı oyun bu kez yetişkinler için hazırlandı ve 14 Mart saat 20:30’da Akatlar Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Tiyatroda farklı kültürlerin karşılıklı etkileşimini önemseyen Avrupa'nın en önemli yönetmenlerinden Roberto Ciulli'nin önderliğinde daha önce Meksika, İran, Irak ve İspanya'da sahnelenen oyunun şimdiki durağı Türkiye... Almanya'daki "Theater an der Ruhr"un kurucusu Roberto Ciulli'nin yönetimiyle sahnelenecek olan eser, Türkiye'de "Bitiyatro" ile izleyicilere ulaşacak. Yönetmenin Bitiyatro ekibine getirdiği öneriyle çalışmalarına başlanan yapımda; tiyatro, sinema ve televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı Laçin Ceylan ve Nihat İleri oyuncu olarak sahnedeler.

Yapım, "Theater an der Ruhr"un 12 yıldır başarıyla sahnelenen ve ününe ün katan "Küçük Prens"in bir Türkiye versiyonu olarak yoluna devam edecek.

Saint-Exupery'nin "Küçük Prens"i, tüm ülkelerde ve kültürlerde ilgi uyandırarak tüm dünya dillerine çevrilmiş bir eser... Dünya edebiyatının bu ender klasiğinin Türkiye macerası ise biraz garip...

80 öncesi ve sonrası yasaklı olan kitap, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın tavsiye ettiği eserler arasından çıkarılmış. Şimdiyse kitabın küçük kahramanı, kapıdan kovulan memleketimize bacadan girecek.

Yazan: Antoine de Saint Exupery
Yöneten: Roberto Ciulli
Oyuncular: Nihat İleri, Laçin Ceylan

Biletler Biletix’te!

False