GeriEtkinlikler Küçük Prens, 20 Kasım'a kadar Capitol'de!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Küçük Prens, 20 Kasım'a kadar Capitol'de!

Küçük Prens, 20 Kasım'a kadar Capitol'de!

Tüm koleksiyonerlerin görmesi gereken eşsiz bir sergi...

Dünyada en çok satan ve okunan kitaplardan biri olan, hem çocuklar hem de yetişkinler için kılavuz kitap değerini taşıyan Küçük Prens’i, daha yakından tanımak isteyenlere yeni bir fırsat sunan Capitol, sergi ve Küçük Prens hayal gücü workshop’larını 20 Kasım’a kadar uzattı. 

DÜNYANIN EN KAPSAMLI KÜÇÜK PRENS SERGİSİ CAPİTOL MUSE PROJECT’TE

Küçük Prens’in Asya, Avrupa, Amerika gibi kıtalardan gelen çevirilerinin incelenebileceği sergi, 20 Kasım tarihine kadar Capitol Muse Project’te, tüm Küçük Prens hayranlarını bekliyor. Sergiye gelenleri ise şaşırtıcı bir deneyim bekliyor. Küçük Prens gezegeni olarak dekore edilen sanat galerisinde ziyaretçilere; Küçük Prens’in gülünü, koyununu ve 483 adet Küçük Prens koleksiyon kitabını yıldızların altından yürüyerek görme şansı sunuluyor.

Küçük Prens, 20 Kasıma kadar Capitolde

Serginin dikkat çeken eserleri arasında; aynanın üzerinden okunabilen, büyüteçle okunabilen ve görme engelliler için üretilen özel Küçük Prens eserleri yer alıyor. Bunun yanında kitaplara dokunarak incelenebilecek hatta okuma fırsatı sunulacak. Sergideki tüm baskılar, Küçük Prens’in dünyasını yakından tanımak için büyük önem taşıyor. 1940 yılında eşiyle birlikte New York’a taşınan ve Küçük Prens’i burada yazan Antoine de Saint-Exupery’nin defteri, kitabın hangi aşamalardan geçtiğini gösterecek şekilde sergileniyor.

False