Geriİlişkiler Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Bu önerilerle ilişkinizi de aşkınızı da tazeleyin!

İlişkilerde ayrılır bazen kaçınılmaz bir olay konumundadır fakat yapılan bazı değişikilikler veya yenilenmeler ilişkiyi daha güzel bir boyuta getirebilir. İşte, ilişkiye iyi bir boyut kazandırmak ve kötü giden ilişkiyi kurtarmak için 7 yol…


1- MUTLULUĞU ÖNCE İÇİNİZDE ARAYIN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Önce mutluluğu kendi içinizde bulmaya çalışın. Bazı insanlar sevgi dolu bir ilişkinin kendisini tamamlayacağını, her şeye ilaç gibi geleceğini düşünür. Fakat kişiliğiniz, gerçek hayattaki kimliğinizle ilgili mutsuzluklarınız varsa bu ilişkinizi de zorlaştırır. Önce kendi içinizdeki problemleri halletmeye çalışmalısınız. Örneğin; psikolojik destek alabilirsiniz.


2- EMPATİ KURUN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

İlişkiyi kurtarmanın yollarından en etkili olanlarından biri emtati kurmaktır. Bir sorunla karşılaştığınızda sadece kendi düşüncelerinizi göz önünde bulundurup her şeye kendi gözünüzden bakmak yerine, kendinizi eşinizin veya sevgilinizin yerine koyarsanız birbirinizi daha iyi anlarsınız.


3- DİNLEYİCİ OLUN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Empati kurmak, yine iki tarafın da yapması gereken bir durumdur. Fakat dinleyici olmak en çokta kadınlara önerilen bir şey ne yazık ki. Çünkü biz kadınlar bir şeye kızdığımızda veya kırıldığımızda istemsiz bir şekilde dinleyici olmaktan çıkıyor, her şeye sağır bir pozisyona geçebiliyoruz. Ne olursa olsun birbirinizi karşılıklı olarak dinlerseniz problemleriniz en kolay seviyeye iner, hatta ortadan bile kalkabilir.


4- UFAK SÜRPRİZLER YAPIN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Her şeyi karşı taraftan beklemek olmaz sonuçta. Onu mutlu edecek ufak sürprizler yaparak ilişkinize mutluluk katabilirsiniz. Ufak mutluluklar birleşerek güzel bir ilişkiyi doğurur…


5- SORGULAYICI OLMAYIN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Her şeyi sorgulamayı bir kenara bırakın. Sorgulayıcı olmak eşinizi veya sevgilinizi baskı altında hissettirir ve özgürlüğünü kısıtladığınızı düşünür. Erkekler, özgürlüklerinin kısıtlandıklarını gördükleri anda size karşı bir hal almaya başlarlar, onlar için özgürlük çok önemlidir. Karşınızdaki erkeğe güveniyorsanız zaten aşırı sorgulayıcı olmanın bir anlamı yok. Güvenmiyorsanız önce bu sorunu halletmelisiniz. Yalnız unutmayın, karşınızdakini de dinleyerek!


6- BAŞKALARININ DÜŞÜNCELERİYLE HAREKET ETMEYİN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

İlişki sırasında bu da çok fazla yapılan bir davranıştır. Arkadaş çevresinin düşüncelerine başvurmak farklı, başkalarının düşünceleriyle hareket etmek farklı şeylerdir. Elbette yakın çevrenizin de fikrini alabilirsiniz, fakat bu sizin ilişkiniz. Bu hayatı siz yaşıyorsunuz. Hayatınızı başkalarına yaşatmayın, kendi düşüncelerinize göre davranın ve kararlarınızı kendiniz verin.


7- MİZAH ANLAYIŞINIZI GÜÇLENDİRİN

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 7 yolu

Mizah anlayışının iyi olduğu bir ilişkide ortalama bir gün daha eğlenceli geçer ve kötü bir günün yükünü en aza indirir. Fakat mizah anlayışının pozitif yönde olmasına da dikkat çekiyoruz. Çünkü negatif espriler, sadece tansiyon yükseltir.

MUTLU İLİŞKİ İÇİN 9 ADIM!

False