GeriEtkinlikler Koro dansla buluşuyor: Rezo-Dans
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koro dansla buluşuyor: Rezo-Dans

Koro dansla buluşuyor: Rezo-Dans

“Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri” çağdaş sanata yeni bir boyut getiriyor...

Çağdaş koro müziği ile modern dansın ilginç birlikteliği olan “Rezo-Dans”, 27 Mayıs 2014 tarihinde izleyicilere alışılmışın dışında bir gösteri sunuyor. Bu muhteşem buluşmaya Akbank Sanat Çağdaş Vokal Günleri kapsamında Zorlu Center PSM sahne'de olacak.

Müzik ve dans gibi iki farklı disiplin üzerinden yola çıkılarak ortak bir anlatım gerçekleştirmeyi hedefleyen gösteri, özgün bir çalışma olarak öne çıkıyor. Bir çağdaş sanat buluşması olarak tasarlanan etkinlikte; Amerikalı konuk şef Jo-Michael Scheibe yönetiminde, günümüzün en ünlü koro bestecilerinden Eric Whitacre'ın tüm dünyada klasik müzik listelerinde üst sıralarda yer alan eserleri seslendirilirken, aynı zamanda koreograf Önder Çevik ve Korhan Başaran'ın imzasını taşıyan dans performansları da izleyiciyle buluşacak. Rezonans'ın koro şefi Burak Onur Erdem'in 60 kişilik bir koro ile müziklerini hazırladığı gecenin süprizi ise ünlü Türk besteci Hasan Uçarsu'nun ilk kez seslendirilecek yeni eseri.

Koreograf Önder Çevik ile müzisyen Erkin Çavuş'un performanslarıyla başlayacak etkinlikte, koreograf Korhan Başaran, Amerika Büyükelçiliği'nin katkılarıyla oluşan dans grubu ile Rezonans korosu eşliğinde 'hybrid' bir çalışma sergileyecek.

Tarih: 27.05.2014

Saat: 20:00

Yer: Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi

False