GeriEtkinlikler Kolombiya Çağdaş Sanat Sergisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kolombiya Çağdaş Sanat Sergisi

Kolombiya Çağdaş Sanat Sergisi

Kolombiya'nın güncel yapıtları, Türk sanatseverlerle buluşuyor.

“Kolombiya Çağdaş Sanat” sergisi 12 Temmuz’da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Siz de fotoğraf, resim, heykel ve video çalışmalarından oluşan bu sergiyi görmek isterseniz 11 Ağustos’a kadar Santral İstanbul Galeri 1’i ziyaret edebilirsiniz.

Küratörlüğünü Kolombiya ve Latin Amerika’nın tanınmış sanat eleştirmeni Jaime Ceron’un üstlendiği, fotoğraf, resim, heykel, enstalasyon ve video çalışmalarından oluşan 37 eserin yer aldığı sergide, “Kolombiyalı Olmak” olgusu ve Kolombiya toprağı ile ilgili kavramsal ve politik yönden farklı bakış açıları ortaya konuyor.

Sergiyi gezenlerin, 'ötekinden' korkmaktan vazgeçip, onu bir zenginlik olarak görmeye başlayacaklarını belirten Küratör Jaime Ceron, sergide bulunan tüm eserlerle sosyal ve sembolik sınırların genişliğini aktarmayı amaçladıklarını ifade ediyor.

Kolombiya Çağdaş Sanat Sergisi

Kolombiya’nın güncel sanat yapıtlarını Türk sanatseverler ile buluşturacak olan sergi, izleyenlere toprak kavramını bir kez daha sorgulatacak. Kolombiyalı sanatçılar, eserleriyle sanatseverlere yaşadığımız toprakların kişisel deneyim, duygu ve algılarımızı nasıl belirlediğini gösterecek.

“Arazi üzerine Kolombiya’da Çağdaş Sanat Sergisi” yeni nesil Kolombiyalı ve Türk sanatçılar arasında bir köprü oluşturmanın yanı sıra iki ülke arasında kültürel ilişkilerin güçlenmesi için de zemin hazırlamayı amaçlıyor.

False