GeriSağlık “Kolesterolü yüksek olanlar fazla yaşıyor”
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Kolesterolü yüksek olanlar fazla yaşıyor”

“Kolesterolü yüksek olanlar fazla yaşıyor”

Prof Dr. Canan Karatay, ilginç bir araştırmanın sonucunu açıkladı.

Geliştirdiği "Karatay Diyeti" ile tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, ilginç bir araştırmanın sonuçlarını açıklayarak herkesi şaşırttı. Karatay, "Fransa'da yüksek kolesterolü olan kadınların daha fazla yaşadığı tespit edildi. Düşük kolesterolü olanların yaşam süresi daha düşük" dedi.

Konya Aile Hekimleri Derneğince (KONAHDER) bir otelde düzenlenen 3. Aile Hekimleri Ulusal Kongresi'nde konuşan Prof. Dr. Karatay, kolesterolün çok kuvvetli bir antioksidan olduğunu, antibiyotiklerin yapamadığını yaptığını ifade etti.

"Düşük kolesterolü olanların yaşam süresi daha düşük"

Karatay, Fransa'da yüksek kolesterolü olan kadınların daha fazla yaşadığının tespit edildiğini vurgulayarak, "Düşük kolesterolü olanların yaşam süresi daha düşük. Toronto Üniversitesince yapılan araştırmada, düşük kolesterolü olanların yüksek kolesterolü olanlarla aynı oranda kalp krizi geçirdiği tespit edilmiştir" diye konuştu.

"Kolesterolü düşürmek için kullanılan ilaçlar büyük tehlike!"

Kolesterolü düşürmek için ilaç kullananları büyük tehlikelerin beklediğini iddia eden Karatay, eklem ağrıları, iktidarsızlık, alzheimer gibi rahatsızlıkların, bu ilaçların bırakılmasıyla gerilediğini söyledi.

Konferans sonunda aile hekimlerinin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Karatay, bir aile hekiminin kolesterolün zararsız olduğunu savunması üzerine, "Sizi ikna etmek zorunda değilim. Yüksek kolesterolün zararlı olduğuna dair bağımsız hiçbir çalışma yok. Varsa gösterin, ben sizi alnınızdan öpeyim" dedi.

False