GeriEtkinlikler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan etkinliği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan etkinliği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden 23 Nisan etkinliği

Çocukları şaşırtan benzerlik.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği 41 ülkeden 1000 çocuğun katılacağı 23 Nisan etkinlikleri 19 Nisan Perşembe günü başlayacak.

Etkinlik kapsamında Atatürk ve Piri Reis karakteri ilköğretim okullarını dolaşarak minikleri festivale davet ediyor. Atatürk ve Piri Reis karakterleri, Nuh Çimento, Dürdane Özdilek, Hadise Evyap, Başiskele Vezirçitfliği ve Kartepe İstasyon İlköğretim Okulları’nda öğrencilerle buluştu.

Okuldan ayrılmasını istemediler

Festival tanıtımı için Atatürk’e benzerliği ile bilinen sinema sanatçısı Göksel Kaya ve Piri Reis’i canlandıran Tiyatro Sanatçısı Yavuz Gürbüz, Kocaeli’deki bazı ilköğretim okullarını dolaştılar. Karşılarında bir anda Atatürk’ü gören minikler şaşkınlıklarını gizlemezken sanatçı Göksel Kaya’ya sarılarak ağladılar. Atatürk’ü yakından görmenin mutluluğunu yaşayan minikler, Kaya’nın okullarından ayrılmasını istemediler.

Broşürler dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek 23 Nisan Uluslararası Festivali bu sene de birbirinden güzel ve anlamlı etkinliklerle tüm dünya çocuklarını kucaklayacak. 20-23 Nisan günlerinde gerçekleşecek festivalin tanıtımı için ilköğretim okullarında broşür dağıtımı yapıldı. Broşürleri Piri Reis ve Atatürk karakterlerini canlandıran Yavuz Gürbüz ve Göksel Kaya dağıttı. 

www.kocaeli.bel.tr

False