GeriHamilelik Hazırlığı Kısa sürede hamile kalmanın formülü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kısa sürede hamile kalmanın formülü

Kısa sürede hamile kalmanın formülü
Abone Olgoogle-news

Doğru zamanlama çok önemli!

Kısırlık nedenleri arasında hamile kalma yaşı, kanallarda tıkanıklık, stres, zamanlama hatası, yumurta ve sperm bozuklukları yer alıyor. Peki, bunlara karşı en pratik çözümler neler? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Burcu K. Arslan, hemen hamile kalmanın yollarını anlattı.

Hamilelik elde etmek birçok faktöre bağlıdır. Esas önemli olan doğru zamanlama ve yeterli sayıda cinsel ilişkidir. Zamanlamada bahsedilen, yumurtlama olduktan sonra spermin bu yumurtayı yakalayarak döllenmenin sağlanmasıdır ancak her kadının yumurtlama dönemi farklılık gösterir.

Bunun yanında cinsel ilişkinin yeterliliği de çok önemli. Çiftlere haftada 3 kez cinsel ilişki önerilmektedir. Ancak kimi zaman bu kişilerde stres gibi faktörlerden dolayı vajinal kuruluk, ağrılı cinsel ilişkiden (Disparoni), zamanlı cinsel ilişkiye (Timed İntercourse) bağlı şikayetler gözlenmekte ve ilişki sayısında da sıkıntı olmaktadır. Bu sıkıntılar yaşandığında kullanılacak olan vajinal jellere çok dikkat edilmelidir.

Çoğu vajinal jel, spermlerin hareketliliğine ve yaşamasına engel olmaktadır. Kadınlarda ise bakteri üremesi, mantar, kaşıntı gibi problemlere sebep olmaktadır. Burada doğal ve bitkisel içerikli, spermlere zarar vermeyen, sperm hücrelerine antioksidan desteği sağlayarak güçlendiren, spermlerin yumurtaya doğru olan yolculuğunda önemli ölçüde fayda sağlayan ürünler tercih edilmelidir. 


GEBE KALMA DÖNEMİNİZİ HESAPLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle