Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı?

Güncelleme Tarihi:

Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı
Oluşturulma Tarihi: Aralık 27, 2015 10:58

Sabah kalkarken, gece yatmadan önce yüzünüzü ve cildinizi mutlaka nemlendirin.

Haberin Devamı

Eğer kış ayları geldiğinde cildinizde kuruma oluyorsa bazı etkili yöntemlerle cilt kuruluğuna çözüm bulabilirsiniz. Kış aylarındaki cilt kuruluklarından kurtulmak için cildinizi mutlaka nemlendirin. Kışın cildinizin nem ihtiyacını karşılamanız kuruyan ve kaşınan cildiniz için çok önemlidir.

CİLDİNİZİ MUTLAKA NEMLENDİRİN 

Kış aylarında sabah kalkarken, gece yatmadan önce yüzünüzü ve cildinizi mutlaka nemlendirin. Kısa zamanda kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınızdır. Cildinizi nemlendirmek için kozmetik marketlerinden nemlendirici ürün alabileceğiniz gibi kendiniz de evde kuruyan cildiniz için nemlendirici yapabilirsiniz.

Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı

Haberin Devamı

KIŞ AYLARINDA ELLERİ VE AYAKLARI İHMAL ETMEYİN

Özellikle el ve ayaklarınız kış boyunca soğuklardan oldukça etkilenirler. Kışın bu bölgeleriniz daha kuruyabilir ve kaşınabilir. Sabahları ayakkabılarınızı giyinmeden önce ellerinizi ve ayaklarınızı mutlaka nemlendirmiş olun. Özellikle topuklarınız oldukça çatlayabilir.

DOĞAL SABUNLARI TERCİH EDİN

Nemlendirici ürün kullanmanıza rağmen halen cildinizdeki kuruluk geçmediyse kullandığınız yüz sabununu değiştirin. Bu konuda suçlu yüz sabununuz olabilir. Akneler için uygun olan yüz sabunlarının asit içerdiğini ve böylelikle cildinizi kurutabileceğini unutmayın. E vitamini veya shea yağı içeren kremli yüz sabunlarını deneyin. Özellikle aloe vera, kakao yağı veya avokado yağı içeren doğal sabunlar daha iyidir.

 

Kış aylarında cilt bakımı nasıl yapılmalı
 

KULLANDIĞINIZ ÜRÜNÜN İÇERİĞİNE DİKKAT EDİN

Kullandığınız ürünün gün boyunca cildinize nem ve elastikiyet sağlayan bir ürün olmasına dikkat edin. Doğal yağlardan yağılmış ve kış boyunca nem sağlayabilecek ürünleri seçin. Örneğin badem yağı ve sızma zeytinyağı gibi ürünler cildi kışın oldukça destekler. Örneğin yünlü kıyafetler hassas cildinizde bu tür etkiler yapabilir. Eğer giyiniğiniz yünlü bir kazak sizi rahatsız ediyorsa altında ince uzun kolu bir tişört giyinin. Bu tür koruyucu önlemlerle cildinizin tahriş olmasını önleyebilirsiniz.

İHA

[fotogaleri=1321]

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!