GeriKişisel Bakım Kirpik Perması Hakkında Merak Edilenler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kirpik Perması Hakkında Merak Edilenler

Kirpik Perması Hakkında Merak Edilenler
Abone Olgoogle-news

Kıvrık kirpikler ile büyüleyici bakışlar...

Daha kıvrık ve dolgun görünümlü kirpikler için yapılan kirpik perması hakkında merak edilenleri, Melissima Güzellik Merkezi Yöneticisi Elif Karakışla anlatıyor.

Yaklaşık 1 saat süren kirpik perması işleminde, kirpikler uygun boyda bir kirpik bigudisine sarılarak uygun solüsyon uygulanır. İki ayrı solüsyon işlemi arasında kirpikleriniz hava ile temas etmeyecek şekilde maske ile korunur.

İlk defa yapıldığında ortalama 1 – 1,5 ay, ikinci veya üçüncü defa yapıldıktan sonra ortalama 2 – 3 ay süreyle kirpikler kıvrık kalır. Belirtilen sürenin sonuna gelindiğinde, kirpikler eski halini alarak, kıvrıklığı açılır.

[fotogaleri=238]

Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir mi?

Kirpik perması işlemi mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalı. Kirpik bigudisi, kirpik boyuna uygun seçilmez ise kirpikler gereğinden çok fazla kıvrık ya da çok az kıvrık olabilir. Kirpiklerin bigudiye tutturulması işlemi tek tek ve özenle yapılmaz ise kirpiklerin uçlarının kırılması ihtimali yüksektir. Ayrıca uygulanan solüsyonların taze olması çok önemli. Son kullanma tarihi geçmiş ya da ağzı açık kalmış; dolayısıyla bozulmuş solüsyonla yapılan işlemlerde gözler mikrop kapabilir, kirpikler yanarak okside olabilir. Böyle bir durumda kirpikleriniz normal sürecinden daha hızlı dökülür.

Kirpik Perması İşleminde Kaç Gün Sonra Su ile Temas Edebilir?

Kirpik perması işleminin yapıldığı gün duş alabilir, havuza ve denize girebilirsiniz. Saç permasında olduğu gibi suyun bir zararı yoktur.

Kirpik Perması ve Kirpik Boyama İşlemi Aynı Gün İçinde Yaptırılabilir mi?

Şayet kirpikleriniz açık renk ise kirpik perması işlemi esnasında kirpik boyama işleminin de yapılması özellikle tavsiye edilir. Aksi halde göz kapağınıza paralel olmasına rağmen, açık renkli oldukları için kirpikler yine fark edilmez kalabilir. Ayrıca kirpik boyama işlemi kalın ve esnek olmayan kirpik yapısı için kirpik permasından önce yapıldığı zaman yumuşatıcı bir rol oynar.

Kirpik Perması Yaptırdıktan Sonra Nasıl Bakım Yapılmalı?

Kirpik perması işleminden sonra düzenli olarak kirpik besleyici kullanılmalı. Kirpik köklerini güçlendirerek kirpiklerin dökülmesini doğal sürecine göre yavaşlatacak olan besleyici kullanımı, kirpiklerin uzun süre kıvrık kalmasını sağlar.

İşlem Sırasında Kullanılan Malzemeler Sağlığa Zararlı mı?

Kirpik permasında kullanılan tüm malzemeler medikal ve hipo-alerjiktir, dolayısıyla sağlığı tehdit edecek bir yönü yoktur. Fakat herhangi bir maddeye alerjiniz varsa dikkat etmelisiniz.

Bir Kere Kirpik Perması Yaptırınca Devamlı Yaptırmak Gerekir mi?

Genellikle kadınlar bu işlemi yaptırdıktan sonra zaman ilerledikçe ne olacağına dair endişe duyulur. Ancak uygulamanın üzerinden zaman geçtikçe, kirpikler yavaş yavaş açılır ve eski haline döner, bunun dışında herhangi bir radikal değişiklik olmaz.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle