GeriKişisel Bakım Kırmızı suratlı erkekler daha çekici
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kırmızı suratlı erkekler daha çekici

Kırmızı suratlı erkekler daha çekici

Bu araştırma fikrinizi değiştirebilir.

Neden kadınlar Prens Harry’i çekici buluyor? İngiltere’de yapılan son araştırma, kadınların kırmızı suratlı erkekleri neden daha çekici bulduğunu ortaya çıkardı.

St. Andrews, Nottingham ve Durham Üniversiteleri ortak bir araştırmaya imza attı. "Evolutionary Psychology’ dergisinde yayımlanan araştırmanın detayları, Daily Mail gazetesinde yer aldı.

Araştırmacılar, 45 kadından verdikleri erkek fotoğraflarını manipüle ederek daha çekici hale getirmelerini istedi. Araştırmaya katılan kadınların ilk yaptığı değişiklik, fotoğraflardaki erkeklerin cilt rengini kırmızılaştırmak oldu. Katılımcılardan "daha baskın bir erkek" yaratmaları istendiğinde ise daha fazla kırmızı tonları eklendiği görüldü.

St. Andrews Üniversitesi’nden Profesör David Perett, araştırma sonuçlarını “Kırmızı suratlı erkekler, kadınların bakış açısından baskınlığın, çekiciliğin ve saldırganlığın sembolü” sözleriyle değerlendirdi.

Psikolog Samantha Mann da erkeklerin cilt renginin kadınların düşüncelerini etkilediğini dile getirdi. Kırmızı yanaklı olmanın iyi bir kan dolaşımından kaynaklandığı vurgulayan Mann, sağlıklı görünen erkeklerin kadınlar tarafından daha çekici bulunduğunu belirtti.

False