GeriEtkinlikler Kilo verme hevesiniz kırılmasın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kilo verme hevesiniz kırılmasın!

Kilo verme hevesiniz kırılmasın!

Kilo sorunu mu yaşıyorsanız bu seminer tam size göre...

Kilo sorunu yaşayan birçok kişi diyet yapmayı birkaç kez dener. Bu denemelerin bazıları başarıya ulaşır bazılarıysa kısa birer hevesmiş gibi yarıda kalır. Kilo sorunu yaşayan kişiler için kilo verme isteği kısa bir heves değildir. Ancak buna rağmen kilo vermek için yapılan çeşitli girişimler ya yarım kalır ya da verilen kilolar tekrar alınır. Hatta bazı durumlarda verilen kilolardan daha fazla alındığı olur. Araştırmalar verilen kiloların ilk bir yıl içinde yarısının geri alındığını göstermektedir. Bunun yanında kilo veren kişilerin %80’inin verdiği kiloları tekrar aldığı bulgulanmıştır.

Tabloya bu açıdan bakınca “Asla kilo veremem!” diye düşünebilirsiniz. Tablonun bu şekilde olmasının sebebi diyet, spor ya da çeşitli tedavi girişimlerinin etkili kilo verme yöntemleri olmamasından kaynaklanmıyor. Yeme ya da egzersiz davranışlarının değişimi kolay değildir ve maalesef birçok kişi bu değişimi nasıl gerçekleştireceğini bilmeyerek ya da psikolojik açıdan hazır değilken yola çıkıyor. Bu da yarıda bırakılan diyet programlarına, hiç kullanılmayan yıllık spor salonu üyeliklerine ya da bariatrik cerrahi işlemleri gibi ciddi tedavi girişimlerinden sonra hayatın yeni haline uyum sağlamada zorlanmaya yol açıyor.

Psikoloji bilimi uzun yıllardır insan davranışlarını inceliyor ve davranışların nasıl değiştirileceğiyle ilgili çeşitli teknikler geliştiriyor. Bu tekniklerin oldukça etkili olduğu alanlardan birisi de yeme ve egzersiz davranışlarının değiştirilmesi. Başarılı bir diyet ve verilen kiloların korunmasının anahtarı psikolojik hazırlıktan geçiyor. Eğer düşüncelerinizin gücünü kullanmıyorsanız diyet yaparken oldukça zorlanırsınız. Bu yüzden kilo vermeye yönelik etkili bir girişim için hem bedensel hem de psikolojik tekniklerin bir arada kullanılması gerekmektedir.

SEMİNERE KİMLER KATILABİLİR?

• Diyet yapmakta olanlar
• Diyete başlamış ve bırakmış olanlar
• Diyete başlamak isteyenler
• Uzun süredir diyet yapıtığı halde kilo vermekte zorlananlar
• Verdiği kiloları yeniden alanlar
• Değişimde düşüncelerin önemine inananlar

ÜCRETSİZ SEMİNERE KATILIM KOŞULLARI VE DETAYLAR

Yer: Kolektif Psikoloji Ataşehir ofisi
Zaman: 22 Ekim 2015 salı günü 19.00-20.00 saatleri arasında
Not: Ücretsiz seminere katılmak için 11 Ekim 2015 tarihine kadar 0(216) 999 0 717 numaralı telefondan bizi arayarak kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

False