GeriEtkinlikler Kıbrıs İlim Üniversitesi yeni eğitim dönemine hazır
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kıbrıs İlim Üniversitesi yeni eğitim dönemine hazır

Kıbrıs İlim Üniversitesi yeni eğitim dönemine hazır

Araştırma ve uygulama alanlarında önemli başarılara ulaşmayı hedefliyor.

Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), programlarını ve altyapısını güçlendirmeye yönelik faaliyetlerine insan kaynağına, bilgi sistemlerine ve sağlık laboratuvarlarına yaptığı yatırımlarla devam ediyor.

KİÜ, YÖK onaylı 7 bölümü ve çeşitli burs seçenekleri ile bu yıl ÖSYM kılavuzunda yer alarak öğrenci alımına başlıyor. KİÜ, özellikle sağlık ve eğitim alanına iddialı giriyor. Donanımlı sağlık laboratuvarları ile sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri öğrencilerine, teorik bilgilerin yanında modern altyapılı laboratuarlarında pratik becerilerini geliştirme imkanı sunuyor. Güçlenen akademik kadrosu ile fark yaratarak eğitim, araştırma ve uygulama alanlarında önemli başarılara imza atılması hedefleniyor.

Kıbrıs İlim Üniversitesi yeni eğitim dönemine hazır

KİU Basın Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada "Üniversitenin ilk yılına özel, Hemşirelik lisans programını ücretli tercih ederek yerleşecek öğrencilere 4 yıl, Adalet ve Fizyoterapi önlisans programlarını ücretli tercih ederek yerleşecek öğrencilere 2 yıl boyunca eğitim ücretlerinde % 50 burs fırsatı sunulmakta olduğu" belirtildi. Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak öğrencilere en iyi eğitimi almalarını sağlayacak yatırımların ve burs fırsatlarının artarak devam edeceği vurgulandı.

False