GeriEtkinlikler “Kerem gibi” oyunu ile Genco Erkal sahnede
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Kerem gibi” oyunu ile Genco Erkal sahnede

“Kerem gibi” oyunu ile Genco Erkal sahnede

Nazım Hiket’in fotoğrafları ve film görüntüleriyle süslenen harika bir oyun!

“KEREM GİBİ: Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" oyunu ile tiyatro sahnesinde Nâzım Hikmet’in şiir dünyasından izlenimleri; ozanın yaşamı, şiirleri ve görüntüleri aracılığıyla anlatıyor. Oyun 20 Şubat Perşembe günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sahnelenecek.

Genco Erkal, belgesel-tiyatro ve şiiri buluşturarak, seyircileri Nâzım Hikmet’in şiir dünyasında bir gezintiye çıkartıyor… Genco Erkal’ın yönetip oynadığı, Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşan tek kişilik oyunda, Nâzım Hikmet’in gençlik yılları, mahkumiyeti, hapishane yılları, açlık grevi, zorunlu sürgünlüğü, vatan hasreti, tüm dünyayı kucaklayan insan sevgisi, dünya barışı için mücadelesi, Kurtuluş Savaşı izlenimleri, XX. yüzyılın dünya ölçüsünde en büyük ozanlarından birinin yaşamı belgesel bir filmle bütünleşerek şiirsel bir destana dönüşüyor.

"KEREM GİBİ: Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" baştan sona belgesel bir film eşliğinde oynanıyor. Nâzım Hikmet’in hayat hikayesi, fotoğrafları ve film görüntüleriyle sahneye taşınıyor. Selanik’ten Moskova’ya uzanan yaşamı ve memleket özlemi Nâzım’ın kendi dizeleriyle Genco Erkal tarafından tiyatro seyircisine aktarılıyor.

Telefon: 0212 498 41 41

False