GeriEtkinlikler Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi

Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi

"Dünya İnsanı Yetiştirme" vizyonuyla kurulan Tarabya İngiliz Okulları...

2015/2016 akademik yılının mezunlarının geleneksel İskoç müziği ile tören alanına giriş yapmasıyla başlayan, birbirinden değerli konuklar ve öğrencilerin bir araya geldiği mezuniyet gecesi, her bir mezunun ellerindeki çiçekleri ailelerine hediye etmeleriyle devam etti. Ailelerin çocukları adına yaşadıkları gurur, mutluluk her birinin gözlerinden okunabiliyordu.

Törenin açılış konuşması TBS Genel Müdürü Janet Williams-İpek tarafından gerçekleştirildi. Tüm mezunlarına dair gururunu ve mutluluğunu paylaşan Williams-İpek sözlerine şöyle devam etti; “Yakında hepiniz dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitime başlayacaksınız, büyük başarılar elde edeceksiniz. Ve eğer bir gün NOBEL ödülü alırsanız, orada olmak istiyorum. Bundan sonrasında dünyanın kapıları sizlere açık, Tarabya İngiliz Okulları olarak sizleri dünya insanı olarak yetiştirme görevimizi tamamlanın sevincini yaşıyoruz.

Gideceğiniz üniversitelerde Tarabya İngiliz Okullarını temsil edeceksiniz. Başarılarınız bizi daha da gururlandıracak. İyi bir gelecek sizleri bekliyor.

Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi

Daha sonra Tarabya İngiliz Okulları kurucusu Sn. Mehmet Gültekin kürsüye çıktı. Gecenin konuşmasını yapan Sn. Gültekin sözlerine şu şekilde başladı ve devam etti: “Geçen yıl ilk mezunlarını veren okulumuz, mezunlarının tamamına, dünyanın saygın üniversitelerinden kabul aldırmanın gururunu yaşamıştı. Bu yıl da, başta Oxford Üniversitesi olmak üzere, dünyanın en iyi üniversitelerine öğrenci göndererek, aynı gururu yaşamaya devam ediyoruz.

Okulumuz, uluslararası standartlarda verdiği kaliteli eğitim ve kadrosuyla, sadece Türk öğrenciler için cazibe merkezi olmakla kalmayıp, dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerin de, Türkiye’ye gelmesine ve eğitim hayatlarını burada sürdürmesine, katkıda bulunmaktadır.
Butik bir okul olmamıza rağmen, 25 farklı milletten öğrenciye ev sahipliği yapmaktayız.

Her akademik dönemde en az iki sosyal sorumluluk projesine imza atan Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri bu yıl da önemli projelere imza attılar. Bu projelerden birisi de Türkiye’de yeni kurulan ve görme engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmaya adayan “Rehber Köpekler Derneği” ne destek olmak. Proje kapsamında öğrencilerin yıl içerisinde gerçekleştirdikleri kermeslerde topladıkları toplam 10,000 TL tutarındaki temsili çek öğrenci konseyi başkanı Isabel Oya Trout tarafından derneğin başkanı Nurdeniz Tuncer’e teslim edildi.

Tarabya İngiliz Okulları’nın öğrencilerini dünya insanı yetiştirme vizyonuna katkı sağlayacak önemli projelerinden biri olan “Duke of Edinburgh International Award” ödül programı kapsamında bronz ödül kazanan öğrencilere ödüllerini ve sertifikalarını vermek üzere sahneye Türkiye Başkanı Sultan Yılmaz sahneye davet edildi. Ödüllerin verilmesinin ardından öğrencilerin bu ödül programı kapsamında düzenledikleri etkinliklere dair bir video konuklara gösterildi.

 

Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi
 

Mezuniyet gecesinde 12.sınıf öğrencilerinin daha önce kamera karşısına geçtikleri bir video gösterildi. Bu videoda mezunlarımız neden Tarabya İngiliz Okullarını tercih ettiklerinden, hedeflerinden özellikle de bu hedeflerinin Tarabya İngiliz Okulları sayesinde gerçeğe dönüşmesinden bahsederken okulun müfredatının farklılığını ve eğitim kadrosunun kalitesini vurguladılar.

Sonrasında mezunlardan okul birincileri için hazırlanan ahşap TBS logosuna isim plaketi çakma töreni gerçekleştirildi. Bu yıl okul birincileri olarak adlarını gurur tablosuna yazdıran Can Özmaden ve Sung Kwon On, bayrağı 11. sınıfların en başarılı öğrencileri Asya Şişman ve Hatice Özlem Aslan’a teslim ettiler. Devir-teslimin ardından Can Özmaden ve Sung Kwon On hem okul birinciliğini kutlamak hem de mezuniyet konuşmasını yapmak üzere kürsüye alındı. Ortak bir konuşma hazırlayan mezunlarımız konuşmalarında şu sözlere yer verdiler;

Yaşadığımız bu güzel lise yolculuğu ve bu yolculuğun bize kazandırdıkları kalbimizin en derin köşelerinde yer etti. Şu an bu sahnede sizlerle konuşurken, Tarabya İngiliz Okullarında geçirdiğimiz iki yılı hatırlamamak imkânsız. Bugün burada gördüğünüz birçok arkadaş dünyanın en iyi üniversitelerinden kabuller aldı ve bu arkadaşlar kısa bir süre sonra da dünyanın dört bir yanında Tarabya İngiliz Okullarını temsil edecek gönüllü elçiler olacak. Fakat şunu unutmamak gerekiyor ki, bizi bir araya getiren ve ilerde de bir araya getirecek en önemli şey, hepimizin Tarabya İngiliz Okullarındaki mütevazı başlangıçlarımız ve sonrasında yaşadığımız huzur dolu zamanlar olacaktır.

Okulumuza kayıt için geldiğimiz ilk günü, Janet hanımın masasında oturmayı, okulu ilk kez görmeyi ve önümüzde açılan olanaklardan o gün yaşadığımız şaşkınlığı asla unutmayacağız. “Öğrenciler gerçekten havuzu kullanabiliyor mu?” sorusunu sorduğumuzda aldığımız olumsuz cevaptan sonra “A, bak bu olmadı” diye düşündüğümüzü de unutmayacağız.

 

Kenan Doğulu ile Mezuniyet Gecesi
 

Sungkwon ve ben bu okulu başka bir seçeneğimiz olmadığı için seçtik. İki müfredatı kaynaştıran, hedeflediğimiz üniversitelere emin adımlarla yürümemize yardımcı olan ve dünyanın 27 farklı ülkesinden insanların bulunduğu bu eşsiz okulu seçmekten başka bir seçeneğimiz olmadığı için buradayız. Bu okula geldiğimiz ilk andan itibaren aramızda bir bağ oluştu. TBS’in bizi düşlediğimiz hayata, başarılara ulaştıracak bir trambolin olmasını düşünürken, TBS bununla yetinmeyip bizi güzel yarınlara ulaştıran tabiri caizse bir roket olduğunu kanıtladı.

Burada geçirdiğimiz iki sene içerisinde bizi hayallerimizdeki üniversiteye götürecek bilgiyi, ilgiyi, sevgiyi, anlayışı, ama her şeyden öte karşılıklı saygıyı öğrendik. Ve böylece büyük bir aile olduk ama öylesine bir aile değil. Arkadaşı hastalandığında koşup ona bakacak, dersleri kötü olduğunda onu karşısına oturtup saatlerce hiç sıkılmadan ders anlatacak, kimseyi yargılamadan birbirlerinin yanında olacak bir aile olduk. Ve inanın bugün bir son değil, tam tersine bu aile için daha güzel olacak şeylerin başlangıcı.

Bizim, bu sahnede konuşma yapmamıza olanak sağlayan, iki yıl boyunca bize katlanan ve hiçbir yardımı esirgemeyen siz değerli öğretmenlerimize, ailemize gönülden teşekkür ediyoruz.

Tarabya İngiliz Okulları kurucusu Mehmet Gültekin okul birincilerine özel hazırlanan ödüllerini ve diplomalarını vermek üzere tekrar sahneye davet edildi. Yüksek başarılarından dolayı Can Özmaden ve Sung Kwon On’u kutlayan Gültekin, öğrencilerin Oxford ve Bristol’a kabul almalarından dolayı yaşadığı gururu seyirciler ile yeniden paylaştı. Tüm mezunlarla kısa bir sohbet gerçekleştiren kurucu Gültekin, tüm öğrencilerden kabul aldıkları üniversite ve gidecekleri ülkeyi diğer tüm konuklarla paylaşmalarını rica etti.

Öğrencilerin kabul aldıkları dünya üniversitelerinin tam listesi: http://bit.do/tbs2016mezunlari

4 Haziran Cumartesi günü gerçekleşen mezuniyet organizasyonunda ile dünyanın seçkin üniversitelerine kabul alan mezunlara diplomalarını vermek üzere sahneye (British Chamber of Commerce Turkey) yönetim kurulu başkanı Sn. Chris Gaunt davet edildi. Seramoni esnasında söz alan Mr. Gaunt Türkiye'nin eğitimde yükselen değerinin kanıtı olarak gösterdiği mezunlarımızı tek tek kutladı. Türkiye’nin eğitimde yükselen en önemli değerlerinden biri olduğunu vurgulayan Gaunt, geleceğin emin ellerde olduğunu vurguladı.
Tüm konukların en son olarak merakla beklediği gecenin en eğlenceli anına geçildi. Türkiye’nin en önemli pop starlarından biri olan Kenan Doğulu kendisi için özel olarak hazırlanan sahneye çıktı. Tüm konukların inanılmaz keyif aldığı ve hiç oturmadığı bir konser veren Kenan Doğulu da sahneden yeniden tüm öğrencileri kutladı, başarılarının devamını diledi. 

False