GeriEtkinlikler Katmanlar Arası Sergisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Katmanlar Arası Sergisi

Katmanlar Arası Sergisi

Ferda Kara'dan etkileyici bir sergi.

Ferda Kara’nın Katmanlar Arası adlı resim sergisi, Antik Cisterna Sergi Salonu’nda sanatseverler ile buluşuyor. 26 Mart ile 9 Nisan 2011 tarihleri arasında görülebilecek olan sergi, yağlıboya tuval resminde yeni bir soluk arayanlar için büyük bir fırsat.

Hayal Dünyası Büyüleyecek

Günlük yaşantıdan, aldığı hikayeleri düş dünyası ile harmanlayarak sunan Ferda Kara’nın resimleri izleyiciyi beklemediği bir yerden içine alıyor. Resimlerde, formun belirginsizleştiği anda renk, rengin arka planda kaldığı zamanda ise anlatı ön plana çıkıyor ve her bir resimde bu üç öğenin yarışı, izleyicinin kendini farklı bir dünyada bulmasına neden oluyor.

Bu farklı dünya, kimi zaman bir lunapark, kimi zaman bir evin arka bahçesi, bazen de uzaklardan izleyiciye bakan bir kadın olabildiği gibi, her seferinde, izleyiciyi var olan resmin daha da ötesine götürerek, gördüğünü sorgulamasına neden oluyor.

Van Gogh’a ve Dali Esintileri

Ferda Kara, rengi olduğu gibi, tüpten çıktığı haliyle kullanarak, Van Gogh’a bir selam ederken, renk katmanları arasında yer alan öyküleriyle Dali’nin gerçeküstü resimlerini hatırlatıyor. Bunun yanı sıra sanatçı, kendine has hayal gücü, tekniği ve yaklaşımı ile, resimlerini ustaların izinde ama bir bakış ötede olduğunu anlatırcasına yapıyor.

Sergi Mekanı

Antik Cisterna Sergi Salonu (Antik Hotel- Antik Cisterna, Ordu Caddesi Sekbanbaşı sokak No:10 Beyazıt – İstanbul

Sergi Ziyareti Gün ve Saatleri

26 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında, her gün sabah 10:00 ile akşam 20:00 arasında gezilebilir. 

False