GeriEtkinlikler Kar ve fırtına geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kar ve fırtına geliyor!

Kar ve fırtına geliyor!

Sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye’nin cumartesi gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini açıkladı. Yağışlarla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede düşmesi bekleniyor.

Cumartesi günü, poyrazla birlikte İstanbul'da kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü, Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgesi'nin batısı dışında tüm yurtta yağış bekleniyor. Yağışlar, Akdeniz Bölgesi'nin kıyı kesimleri ile Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Kuzeyli rüzgarlarla birlikte İstanbul'da sıcaklığın pazar günü 0 dereceye kadar düşmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığındaki azalışa paralel olarak Isparta, Burdur, Afyon, Uşak, Denizli’nin yüksek kesimleri, Karaman, Konya’nın güney ve batı çevreleri ile Batı Toroslar’da kar şeklinde görülmesinin beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji ayrıca, Muğla kıyıları için de su baskını, yıldırım, kısa süreli fırtına, su hortumu riski gibi olaylara karşı dikkatli olunmasını istedi.

False