GeriKişisel Bakım Kapsamlı El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapsamlı El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

Kapsamlı El ve Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?
Abone Olgoogle-news

Aşama aşama el ve ayak bakımı...

Hangi kadın bakımlı el ve ayaklara sahip olmak istemez ki? Vücudumuzun en ağır işçileri olan el ve ayaklarımızın her zaman güzel aynı zamanda da sağlıklı görünmeye ihtiyacı var. Melissima Güzellik Merkezi Yöneticisi Elif Karakışla sizler için aşama aşama el ve ayak bakımını anlattı.

[fotogaleri=105]

- Öncelikle el ve ayaklar tahminen 35 dereceye ısıltılmış, içine organik sabun tozu eklenmiş bir suda yaklaşık 10–15 dakika bekletilmeli ve cildin yapısının yumuşaması sağlanmalıdır.

- Tırnak çevresi uzman bir manikürist tarafından temizlendikten sonra tırnak yapısına zarar vermeyecek şekilde törpülenmelidir.

- Şayet kendiniz törpüleyecek iseniz tahta törpüler çok daha güvenlidir. Uygun yapılmamış bir törpü işleminin tırnağın kırılmasını hızlandıracağını unutmamak gerekir.

- Daha sonra eller ve ayaklar deniz tuzu ya da meyve ekstresi içeren uygun bir peeling ile iyice ovalanmalı; cilt, ölü deriden arındırılmalıdır.

- Peeling işlemi, cildin yeniden yapılanmasını destekler, kan dolaşımını hızlandırır, ölü deriyi temizlediği için de cildin ışıl ışıl parlamasını sağlar. 15 günde 1 defa el ve ayağın yanı sıra dirsek, kol ve bacaklara da uygulanacak peeling vücudunuzun çok daha güzel görünmesini sağlar.

- Peeling sonrasında el ayaklar cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile ovalanarak nemlendirilmelidir. Aksi halde cilt hızla kurur, bu da cildin nemsiz ve kırışık görünmesine sebep olur.

- Sıcak havalarda vücudun artan su ihtiyacı ile birlikte ödem sorunu da boy gösterir. El ve ayaklarda oluşan su toplanması sorunu, komple bir el ve ayak bakımından sonra el ve ayağa yapılan masaj ile minimize edilir.

- El ve ayağa yapılan komple bakım sonrasında uygulanacak masaj, kan dolaşımını hızlandırır. Ayrıca ödemin azalmasına, ellerin ve ayakların daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur.

- Tüm el ve ayak bakımı işlemi akabinde uygulanacak sıcak parafin cildinizin bebek gibi yumuşacık olmasını sağlar. 20 dakika sürecek parafin işlemi sayesinde, cildiniz kaybettiği nemi tekrar kazanır, parafinin içeriğindeki E vitamini ile beslenip canlanır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle