GeriSağlık Kanserin aşısı geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kanserin aşısı geliyor

Kanserin aşısı geliyor
Abone Olgoogle-news

Kanserle ilgili son yılların en umut verici haberi...

Kanserle ilgili ABD’li bilim adamları tarafından umut verici bir açıklama yapıldı. Kanser hastalarını sevindirecek haber, Georgia Üniversitesi’nden geldi.

Georgia Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, kanser aşısının yaklaşık 3 yıl içinde hazır olabileceği belirtildi. Laboratuvarda yapılan testlerde denenen kanser aşısı, vücuttaki antikorları harekete geçirerek tümörleri yok etmesini sağladı.

Aşı, vücuttaki bağışıklık sistemine tümörlerle nasıl baş etmesi gerektiğini öğretiyor. Fareler üzerinde yapılan testlerde ise aşı uygulanan fareler, meme kanserinin yarattığı tümörü yüzde 90 ölçüde yok etmeyi başardı.

İnsanlar üzerinde de çalışmalara başlandı

Georgia Üniversitesi'nden bir ekip şimdi geliştirilen aşıyı insan hücreleri üzerinde de denemeye hazırlanıyor. Ancak insanlar üzerindeki çalışmalar 2013 yılında başlayacak.

Araştırma ekibinin başında bulunan Profesör Geert Jan Boons aşının bağışıklık sisteminin çok güçlü bir yanıt vermesini sağladığını ve bağışıklık sisteminin tümörü önleyen üç bileşenini aktif hale getirdiğini belirtti. Aşının ayrıca bağışıklık sistemine kanserle savaşmayı öğreten ilk aşı olduğu da belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle