GeriEtkinlikler Kadınların ve Göçlerin Ressamı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadınların ve Göçlerin Ressamı

Kadınların ve Göçlerin Ressamı

“100 Koleksiyondan 100 Nuri İyem” sergisini kaçırmayın!

Türk resim sanatının önde gelen sanatçılarından Nuri İyem’in, daha önce bir araya gelmemiş eserlerinden oluşan “100 Koleksiyondan 100 Nuri İyem” isimli sergisi Kibele Sanat Galerisi’nde sizleri bekliyor.

1940’lardan bu yana hemen her dönemde adından söz ettirmeyi ve kendi özgün biçimini oluşturarak Türk resim sanatının efsane ustaları arasında yer almayı başaran İyem’in eserlerini sanatçı-koleksiyoner ilişkisi açısından ele alması bakımından da bir ilke imza atıyor.

Sanatın halktan kopuk olarak yapılamayacağını savunan, resmin insanlarla buluştuğu ölçüde değer kazandığına, canlı bir organizmaya dönüştüğüne inanan sanatçının soyut eserlerinden kadın yüzlerine, nü’lerinden göç resimlerine, natürmortlarından gerçek insan portrelerine 100 tablosu bu sergide yan yana görülebilecek.

 “100 Koleksiyondan 100 Nuri İyem” sergisi 19 Şubat 2011 tarihine kadar İş Bankası Kibele Sanat Galerisi’nde, ardından 2 Mart- 16 Nisan 2011 tarihleri arasında İş Bankası İzmir Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak.

İletişim: issanat.com.tr

False