GeriEtkinlikler İzmir’de Mask Müzesi Günleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir’de Mask Müzesi Günleri

İzmir’de Mask Müzesi Günleri

Türkiye'de ilk kez açılan Mask Müzesi büyük ilgi çekiyor.

Konak Belediyesi’nin Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde yer alan oyuncaklardan bazı örnekler ve yeni açılacak olan Mask Müzesi’nde yer alacak masklardan örnekler ziyaretçi akınına uğruyor.

21. kez kapılarını açan Hediyelik Eşya Fuarı’nda, Çin Tiyatro Maskları, Afrika, Venedik Maskları gibi pek çok mask örneğinin sergilendiği alan, hem çocukların hem de yetişkinlerin uğrak noktası haline gelmiş durumda.

Türkiye’de Bir İlk

Türkiye’nin ilk Mask Müzesi olma özelliğine sahip müzede yer alacak yüzlerce masktan sadece küçük bir bölümün fuar ziyaretçilerinin ilgisine sunulması fuarı daha da cazip hale gelmesini sağlıyor.

Butik müzeler zincirinin ikinci halkası olan Mask Müzesi’ni kısa süre sonra İzmir’e kazandıracak olmanın heyecanını yaşayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, “Bilindiği gibi bu yılın başında Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi’ni açtık. İkinci sırada ise Mask Müzesi yer alıyor. Büyük bir hızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tiyatro Maskları, Ritüel Masklar, Endonezya, Avustralya Aborjin Maskları, Afrika kabile maskları gibi pek çok mask örneği müzemizde yer alacak. İzmir’in butik müzeler şehri olması için adım adım ilerliyoruz. Butik Müzecilik anlayışının en güzel örneklerini vermek için çabalıyoruz, bu da bize gurur yaşatıyor” dedi.

Fuar, 31 Aralık akşamına kadar ziyarete açık olacak.

False