GeriSağlık İyi seks için erkeklere tüyolar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi seks için erkeklere tüyolar

İyi seks için erkeklere tüyolar

Kadınlar seksten neler beklerler?

Kadınlar seksten neler beklerler, onları cinsellikte en çok neler mutlu eder? Erkekler, bu soruların cevabını merak ediyor ve partnerinize iyi bir seks hayatı sunmak istiyorsanız, Uzman Dr. Cenk Kiper’in tavsiyelerini mutlaka okumalısınız.

1- İyi bir seks için önce partnerinizin gururunu okşayın; onu ne kadar beğendiğinizi, özlediğinizi ve de arzuladığınızı mutlaka söyleyin ayrıca kıyafeti ve vücudu ile ilgili abartılı olmayan övgüde bulunun.

2- Kadınlar için çiçek, beğenilmek ve önemsenmek anlamına gelir. Kendini iyi hisseden kadın size kendinizi iyi hissettirecektir, özellikle yatakta.

3- Kadınlar için ortam önemlidir, bir mum ve hafif bir müzik, ''onun için yapılmış özel bir şey'' çok şeyi değiştirecektir.

4- Kadınların çoğunluğunun kendini iyi hissetmek için çikolataya yönelmesinin bir sebebi var; İçeriğindeki methylxanthine, zevkten başınızı döndürerek partnerinizin kollarınızda erimesine sebep olabilir. Ayrıca içerdiği phenylethyamine maddesiyle tam anlamıyla aşk etkisi yaratıyor. Yani daha kolay aşık oluyorsunuz. (Ama abartısız olsun fazla şeker sıkıntı yaratır ve bilinenin aksine enerji değil uyku getirir.)

5- Kadınların saçları çok ama çok önemlidir, mutlaka saçını her fırsatta okşayın. (Ama yeni yapılmış bir saçın bozulması gecenizi mahvedecektir.)

6- Acele seks erkeklere göredir, kadınlar yavaş ve geç adapte olurlar, zamanınızı planlayın ama spontan (aniden gelişmiş) izlenimi yaratın.

7- Ondan size zaman ayırmasını isteyin, randevulaşın.

8- Cinsellikte konuşmak çok önemlidir ama kadınlar çekinirler. Başlangıçta en sevimsiz soru, “Hoşuna gitti mi?” veya “Zevk alıyor musun?”dur. Dolaylı sorularla onun nelerden hoşlandığını öğrenin.

Eşinizin ne istediğini bilin: Kendi isteğinizden emin olduktan sonra sıra eşinizin ne istediğine gelir. Onunla çekinmeden konuşarak isteklerini öğrenmelisiniz. Bazı insanlar partnerlerine oranla seksi daha fazla isteyebiliyorlar. Bu gibi durumlarda önemli olan çiftlerin arasındaki uyumdur.

9- Çok nadir kadın dışında, kulak ve boynunun öpülmesinden hoşlanmayan kadın yoktur, onu kulak ve boynundan öpün.

10- Mutlaka yıkanın ve hafif koku sürünün.

11- Dişinizi fırçalamayı unutmayın.

12- Küçük sürprizler yapın, onu şaşırtın.

13- Kadın için cinsellikte içeri girme kadar ondan önce yaşanan aşk oyunları da önemli ve hazırlayıcıdır.

14- Yeni bir yer deneyin: Mekan değişikliği yaparak seks hayatınıza biraz yenilik ve heyecan katabilirsiniz. Bir otel odası kiralayın, başka bir odayı deneyin ya da hiç akla gelmeyecek yerler seçin.

15- Evliyseniz yatak odanızı yenileyin. Çocuk varsa ses için mutlaka TV veya müzik seti kullanın.

16- Fantezi yapın: Kadın veya erkek, herkesin bir fantezisi vardır. Karşılıklı konuşarak bunları uygulayabilirsiniz. Bazen de akşamki seks randevunuz için hayaller kurup ona sürpriz yapabilirsiniz.

17- Ne istediğinizi söyleyin. Karşı tarafın sizi tanımak ve anlamak için yorulmadan keşfetmesini sağlayın, hem kadın hem erkek sizi neyin etkilediğini bilmek ister, buna önem verirler. Sizi memnun etmekten keyif alırlar.

18- Onun için özel olarak giyinin.

19- Mutlaka traş olun.

20- Partnerinizle flörtleşin; ilk defa buluşuyormuş gibi hareket edin, sinemaya gidin ve yemek yiyin.

21- Cinsel sorunlarınız varsa açıkça konuşun, gerekirse cinsel terapistlerden destek alın. Çiftler yaşadıkları her sorunla mutlaka yüzleşmeli. Seks problemlerinizi görmezlikten gelmeyin.

False