GeriEtkinlikler İyi Cüceler Sinema Atölyesi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi Cüceler Sinema Atölyesi

İyi Cüceler Sinema Atölyesi

Katılımcılar kısa film çekecekler!

İyi Cüceler Kitabevi, sinema atölyesi kuruyor. İyi Cüceler Sinema Atölyesi, genç yetenekleri sinema konusunda bilgilendirirken aynı zamanda sinemanın pratiğini de öğretmeyi amaçlıyor.

İyi Cüceler Kitabevi, 24 Mart – 09 Haziran tarihleri arasında 10-16 yaş aralığındaki öğrenciler için sinema atölyesi kuruyor. İyi Cüceler Sinema Atölyesi’ne katılacak olan öğrenciler sinemanın ilk keşfinden günümüze kadar olan tarihi gibi konuların yanı sıra sinemanın pratiğini öğrenerek “bir film nasıl yapılır?” sorusunun cevabını arayacaklar.

Kısa film de çekecekler

Üç ay sürecek olan İyi Cüceler Sinema Atölyesi’nin sonunda atölye katılımcıları, öykü ve senaryosunu da kendi yaratıcılıkları ve özgün fikirleri doğrultusunda geliştirilip yazacakları, ön prodüksiyon ve prodüksiyon aşamalarında bizzat çalışacakları, kısa bir film çekecekler. Genç sinemacı adayları, film hazırlık ve çekim aşamasında, ekip çalışmasında bulunacaklar, ayrıca olaylara bakış açıları oluşturmayı, eleştiri kabiliyetlerini olumlu ve yapıcı bir şekilde geliştirmeyi öğrenecekler.

Timur Erçetin’in yönetmenliğini yapacağı İyi Cüceler Sinema Atölyesi kursları 12 hafta ve haftada 1,5 saat olmak üzere cumartesi günleri 17:30-19:00 saatleri arasında İyi Cüceler Kitabevinde gerçekleşecektir. Katılımcı sayısı 8 genç sinemacı adayıyla sınırlıdır.

Bilgi için:
www.iyicuceler.com
info@iyicuceler.com veya 0216 385 9111

False