GeriEtkinlikler İstanbul’un en hızlısı sen olabilirsin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul’un en hızlısı sen olabilirsin!

İstanbul’un en hızlısı sen olabilirsin!
Abone Olgoogle-news

“Cheetos İstanbul’un En Hızlısı” koşu yarışması Cheetos sponsorluğunda başlıyor!

Türkiye’de atletizm alanında çocuklara yönelik en kapsamlı spor etkinliği olan “İstanbul’un En Hızlısı” bu yıl, 4 Haziran'da çocukların en sevdiği atıştırmalık markalarından Cheetos’un sponsorluğu ile gerçekleşiyor. 10. kez düzenlenen bu etkinlik geleceğin başarılı atletizm sporcularının yetişmesine katkıda bulunuyor.

Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu ve ORG Spor'un destekleriyle gerçekleştirilen "İstanbul'un En Hızlısı" koşu yarışması bu yıl, çocukların en sevdiği atıştırmalık markalarından Cheetos'un sponsorluğuyla gerçekleştiriliyor.

1994 yılından bu yana Türkiye'de çocukların en sevdiği atıştırmalık markası olarak onların enerji dolu, hareketli ve eğlenceli dünyasını anlayan, "eğlence üssü" konseptiyle de çocukların gelişimi için hareket, merak ve keşfetme duygusunun önemini öne çıkaran Cheetos, miniklerin bu büyük heyecanına da ortak oluyor. Cheetos, İstanbul'daki tüm ilköğretim öğrencilerine açık olan yarışmaya sponsor olarak 'Cheetos İstanbul'un En Hızlısı' ile geleceğin başarılı atletizm sporcularının yetişmesine de katkı sağlıyor.

25 bini aşkın çocuk katılacak

"Cheetos İstanbul'un En Hızlısı" koşu yarışması, 60 metre, 80 metre ve 100 metre olmak üzere üç kategorideki depar yarışlarından oluşuyor. 'Cheetos İstanbul'un En Hızlısı' yarışmasına 10-14 yaş arasında 25 bini aşkın çocuk katılıyor. Organizasyonda okul elemeleri ve ilçe elemelerinin ardından 28-29 Mayıs tarihlerinde Asya ve Avrupa yakası yarı final mücadelesi gerçekleştirilecek. 4 Haziran'da gerçekleştirilecek final yarışı sonucunda ise İstanbul'un en hızlı çocukları belirlenecek.

2004 yılından bu yana yapılan organizasyonda bugüne kadar 90 bin çocuk, yarışma heyecanını yaşadı. Yarışlara katılan birçok çocuk ise önemli başarılara imza attı. Organizasyonda yarışan başarılı sporcular, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde Türkiye rekorları kırdı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle