GeriEtkinlikler İstanbul Oyuncak Müzesi etkinlikleri başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Oyuncak Müzesi etkinlikleri başlıyor

İstanbul Oyuncak Müzesi etkinlikleri başlıyor

Eylül ayında gerçekleşecek, ailelerin de katılabileceği etkinlikleri kaçırmayın.

İstanbul Oyuncak Müzesi, "Eylül Ayı Etkinlikleri" ile çocukları eğlenceye doymaya çağırıyor. Birbirinden eğlenceli atölyelerin bulunduğu bu etkinliklerde çocuklar, yaratıcılıklarını geliştirirken aynı zamanda da eğlenecekler.

Dedio Yaratıcı Eller Atölyesi “Oyuncak Ev Tasarım Atölyesi”

Dedio Yaratıcı Eller Atölyesi ile bu atölye sonrası çocukların oyunları artık çok daha renkli olacak. Evin duvarları, çatısı, pencereleri, kapısını çocuklar ahşap ve diğer malzemeleri kullanarak kendi elleri ile yapacak. Bu atölye sonrası ev/işyeri olarak kullanılabilecek bu oyuncak ev, araba, bebek, tren ve hayvanlarla çocuk oyunlarının başköşesinde duracak.

Katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Deniz Doğruöz-Didem Doğruöz
Tarih: 1 Eylül Pazar
Saat:11:00-13:30
Yaş Grubu: 3-6 yaş (aile ile) 7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Renklerin Suda Oyunu Ebru Atölyesi

7'den 70 'e herkesin katılabileceği "Renklerin Suda Oyunu" adlı atölye çalışmasında, Ebru sanatının temelini öğrenecek, renklerin su üzerindeki izleri ile düşler serbest bırakılacak ve farklı bir dünyanın kapıları aralanacak.

Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
Tarih: 7 Eylül Cumartesi
Saat: 11:00-14:00
Yaş: 7 yaş ve üzeri

“Oyuncak Atım” Atölye Çalışması

Bu çalışmada ebeveynlerle beraber keçeden oyuncak atlar önce çizilecek, yapıştırılacak ve sonra da düşlerdeki atın üstlerine binilip oyuncak müzesinin kış bahçesinde turlanacak.

Katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Belgin Füruzan Kırıcı
Tarih: 8 Eylül Pazar
Saat: 11:00-12:30
Yaş Grubu: 4-6 yaş (aile ile) 7-12 yaş (aile ile/kendi başına)

Origami Sanat Atölyesi

“Koşuşturmalı bir hayatta, sessiz bir alanda oturup ufak bir kağıt parçasını katlamak bile çocuğunuza denge ve huzuru getirecektir. Sadece çocuğunuza biraz zaman ayırmayı ve bir kağıt parçası vermeyi unutmayın.”

Origami nedir? Origami Japonların kağıt katlama sanatıdır.Ori’nin anlamı katlama, Kami’nin anlamı kağıt demektir. Origami “tekrarlanabilir eylemler yoluyla şematik öğrenme”nin bir örneğidir. Origami tüm beyni etkinleştiren, birçok akademik faydaları olan ve matematiksel kavramları pekiştiren bir faaliyettir. Sıralama, matematik/ mekânsal ilişki, geometrik şekiller (üçgen ,kare,dikdörtgen vb.) ve okuma bunlardan bazılarıdır.

Bu atölyede küçük kağıt ustaları zihinlerinde var olan tüm kavramları, kağıt parçalarının kıvrımlarıyla nasıl yarattıklarına inanamayacak. Bu atölye çalışmasında, sihirli küçük ellerle birlikte okyanusta yaşayan birbirinden renkli balıklara hayat verecek.

Katılım için müzeyi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gökçen Atamgüç
Tarih: 14 Eylül Cumartesi
Saat: 11:00-12:30
Yaş Grubu: 4-9 yaş (aile ile birlikte)

Model Uçak Yapım Atölyesi

Atalar Model Uçakları’nın sahibi Gültekin Kalay tarafından gerçekleşecek atölye çalışmasında önceden hazırlanmış uçak kitler bir araya getirilip herkes kendi maket uçağını yapacak ve onu uçuracak.

Katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Gültekin Kalay
Tarih: 15 Eylül Pazar
Saat: 11:00- 12:00
Yaş Grubu: 6–14 yaş grubu için

Seramik Atölyesi

Toprak her zaman insanın yakın dostu oldu. Geleceği toprağa dokunarak ellerle şekillendirildi. Kimi zaman araç, gereç yapıldı, kimi zaman yuva yapıp içinde barınıldı.

Şimdi çocuklar İstanbul Oyuncak Müzesi seramik atölyesinde kil ile birlikte düşlerini şekillendirecek ve seramikten yapılmış sürpriz bir objeyi renklendirecekler.

Atölye çalışmasına katılmak için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Elif Ratib
Tarih: 21 Eylül Cumartesi
Saat: 11:30-12:30
Yaş Grubu: 4-9 yaş

Dedio Yaratıcı Eller– Oyuncak Mobilyalar Tasarım Atölyesi

Bu atölye sonrası çocukların oyunları artık çok daha renkli olacak. Aile ve çocukların birlikte çalışabileceği bu atölyede bebek evler için farklı oyuncak mobilyalar tasarlanacak.

Katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Deniz Doğruöz-Didem Doğruöz
Tarih: 22 Eylül Pazar
Saat: 11:00-13:30
Yaş Grubu: 3-6 yaş (aile ile) 7-12 yaş(aile ile / kendi başına)

Mozaik Atölyesi

İstanbul Oyuncak Müzesi’nde, boyaların yerini renkli taşlar alıp, hayaller rengarenk mozaiklere dönüşecek. Dünyadaki en eski sanat eserlerinden günümüze kadar sıkça rastladığımız mozaik çalışmaları bu kez minik ellerle buluşacak. Bu atölye çalışmasına katılan çocukların duvarları, mozaiklerle renklenecek.

Katılım için müzemizi arayarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Elif Ratib
Tarih: 28 Eylül Cumartesi
Saat:11:00-13:00
Yaş grubu: 6-10 yaş

Bez Bebek Yapım Atölyesi

Bir denizkızı, pamuk prenses, kırmızı başlıklı kız ya da bir balerin; bir kovboy ya da Batman… Hayalinizdeki bebeği kendi ellerinizle yapmak ister miydiniz? Banu Kurt’un eğitmenliğinde gerçekleşecek bez bebek atölyesinde, her yaştan katılımcı kendi bebeğini tasarlayabilecek.

Katılım için müzeyi arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Eğitmen: Banu Kurt
Tarih: 29 Eylül Pazar
Saat: 11:00-14:00
Yaş Grubu: 5-8 yaş (aile ile)8 yaş ve üzeri tek başına katılabilir.

Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi

Birbirinden farklı, sevimli şekillerden oluşan tahta oyuncaklar çocuklardan ve büyüklerden ilgi görecek. Çocuklar kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de çok eğlenecek.

“Tahta Oyuncak Boyama Atölyesi” atölye alanında farklı bir etkinlik olmadığı sürece Cumartesi-Pazar gerçekleşecektir. Etkinliğin saatlerini öğrenmek için İstanbul Oyuncak Müzesi’ni telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Gözetmen tarafından yapılacak olan atölye çalışmasına grup olarak katılmadan önce randevu almanız gerekmektedir.

www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

False