GeriEtkinlikler İştahsız çocuklara yemek yediren kitap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İştahsız çocuklara yemek yediren kitap

İştahsız çocuklara yemek yediren kitap

Sibel Güngör’ün ikinci kitabı “Neşeli Tabaklar” raflarda yerini aldı.

İlk kitabı Bebeğimin Beslenme Kitabıile Türkiye’de ilk defa sağlıklı beslenmenin bebeklikten itibaren başlatılması gerektiğini vurgulayan yazar Sibel Güngör’ün ikinci kitabı “Neşeli Tabakların imza günü büyük ilgiyle karşılandı. Ünlü anne, baba ve çocuklarının da katıldığı, renkli sahnelerin yaşandığı imza günü, Zorlu Center Remzi Kitabevi’nde gerçekleşti.

AMAÇ: ÇOCUKLARA SAĞLIKLI BESLENMEYİ SEVDİRMEK

İştahsız çocuklara yemek yediren kitap

“Sağlıklı beslenen bir toplum için önce çocukları eğitmeliyiz” diyen sağlıklı beslenme yazarı Güngör, bu yeni kitabı “Neşeli Tabaklar”da da ‘sağlıklı olan sıkıcı değil ki’ diyerek çocuklara sağlıklı beslenmeyi sevdiriyor. “Yemeyen çocuğu yediririm!”, diyen Sibel Güngör: “Neşeli Tabaklar ile anne, babaların, çocuklarıyla birlikte mutfağa gireceğini” belirtiyor. Bu tabakların yapılışını gösteren bir dakikalık mini videoları sosyal medyada takipçileriyle paylaşan, kendisi de iki kız çocuk annesi olan yazar, Türk çocuklarının giderek şişmanladığını, sebzeden ve sağlıklı besinlerden uzaklaştığını, sağlıklı beslenme ve yemekler üzerine yoğun çalışmalar yaptığını söyleyerek, üçüncü kitabının da müjdesini verdi.

Sibel Güngör, bebek ve çocuk beslenmesinin yanında her ailenin mutfağında pişirebileceği hem ekonomik hem de sağlıklı yemekler üzerine çalışıyor. Klasik Türk yemekleri ve dünya mutfağı üzerine yemek pişirme ve hazırlama bilgisine sahip olan Güngör, aynı zamanda ‘evde pişen yemeklerimizi nasıl daha sağlıklı yapabiliriz’i örneklerle ve tariflerle anlatıyor.

False