GeriEtkinlikler İspanyol Grup La Shica İstanbul’da!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İspanyol Grup La Shica İstanbul’da!

İspanyol Grup La Shica İstanbul’da!
Abone Olgoogle-news

Eğlenceye hazır olun!

Istanbul Live; “İyi Müzik İçin” hazırladığı programı kapsamında, 2011 İstanbul Caz Festivali’nde “Suyun Kadınları” konseptinde, Akdeniz divaları olarak sahne alan solistlerden biri olan Elsa’nın, İspanya Altın Plak ödülü sahibi Electro Flamenco/Funk grubu La Shica’yı, 29 Ekim 2011 Cumartesi akşamı sahnesinde ağırlayacak.

Çok yeni ve taze müzik stiliyle İspanya’daki uzmanların ve eleştirmenlerin saygısını hemen kazanan ve Gotan Project’in tangoda yaptığının benzerini flamenkoda yapan La Shica, henüz yeni olmasına rağmen, konserlerinde sergilediği karizmatik ve şaşırtıcı “Flamenco Fusion”larıyla, Avrupalı izleyicileri ilk andan itibaren etkilemeyi başardı.

İspanyolcada “kız” anlamına gelen La Shica; Flamenco, Hip Hop, Reggae, Bossa Nova gibi birbirinden çok farklı müzik tarzlarındaki “sound”, “Groove” ve “rif”leri inanılmaz armonilerle bir araya getiriyor. La Shica’nın gövdesi ve ruhu olan, bu yıl İstanbul Caz Festivali’ne Akdeniz divalarından biri olarak katılan karizmatik dansçı ve vokalist Elsa’ya, sahnede iki palmeras, son derece yaratıcı olan iki ritmci ve Flamenco/Brezilyalı gitarist Fernando de la Rua eşlik ediyor. Zarafet ve yeteneğiyle izleyiciyi ilk notadan itibaren kendisine bağlayan Elsa; geleneksel flamenco dans ve ritmlerini, hip hop’un bazı modern vuruşları ve “Groove”larıyla karıştırarak altın renkli dans ayakkabılarının hareketleriyle seyircinin kalbine ulaştırıyor. La Shica, kendine özgü electro flamenco – funk stiliyle Istanbul Live’ın konuklarına muhteşem ve benzersiz bir müzik deneyimi sunacak.

İstiklal Caddesi Ağa Camii’nin sokağında bulunan Istanbul Live’da, gerçekleşecek konserlerin kapı açılış saati 20:00. Konser biletleri Biletix’ten ve Istanbul Live’dan temin edilebilir.

www.istanbulliveperformance.com

www.biletix.com  

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle