GeriKişisel Bakım İşiniz giyim tarzınızı etkiliyor mu?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İşiniz giyim tarzınızı etkiliyor mu?

İşiniz giyim tarzınızı etkiliyor mu?

İş yerindeki giyim stilimiz normal hayatımıza göre zorunlu değişkenlik gösterebilir.

Her iş ortamında belirli bir giyim kodu vardır. Bazılarımız spor giyinebilirken, bazılarımız da mecburen klasik giyinmek zorunda kalıyor. Hal böyle olunca da, iş yerindeki giyim stilimiz normal hayatımıza göre zorunlu bir değişkenlik gösteriyor.

İşe giderken ne giyeceğine karar vermek, her kadın için mutlaka bir çelişkidir. İş yerinizin belli bir giysi kodu olmayabilir fakat, işe giderken plaj kıyafetine ya da yerlerde sürünen kaftanlarınıza bürünerek gidemezsiniz.

İş yerinde belli bir giysi kuralı çerçevesinde giyinmek, giyim kuralı olmayan yerlere göre, nispeten daha kolaydır. Ne giymeniz ve ne giymemeniz gerektiğini bilirsiniz. Ve böyle bir yerde çalışıyorsanız, büyük ihtimalle işe giderken giymek üzere aldığınız birkaç takımınız vardır ve her gün bunları değiştirerek giyiyorsunuzdur.

Ama giyim kodu bulunmayan şirketlerde çalışan insanlar için durum bu kadar net değil. Özellikle rahatına düşkün kadınlar, işe her gün kot pantolon ve tişört giyerek gitmeyi isteyebilirler.

Ama bu da onların iş ortamındaki duruşunu bozabilir. Kıdemsiz bir çalışan ya da müdür olmanız fark etmez. Ne giydiğinize dikkat etmelisiniz. Zaman zaman bu, tarzınızdan ödün vermek anlamına gelse bile... Bazen çok sevdiğiniz giysilerinizi mutlaka evde bırakmanız gerekebilir.

False