GeriEtkinlikler “İçlerinden Hangisi” Prömiyerini Yapıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“İçlerinden Hangisi” Prömiyerini Yapıyor

“İçlerinden Hangisi” Prömiyerini Yapıyor

Ankaralı tiyatro severlerin gözü bu oyunda: "İçlerinden Hangisi"

Ankara prömiyerini 17 Kasım 2010 Çarşamba günü Altındağ Tiyatrosu’nda yapacak olan “İçlerinden Hangisi” oyunu 18-28 Kasım tarihleri arasında aynı sahnede izlenebilecek.

Yıldırım Keskin’in yazdığı Ali Hürol’un yönettiği ve yönetmen yardımcılığını Şirin Ergüven’in yaptığı iki perdelik oyunun; dekor tasarımını Sertel Çetiner, kostüm tasarımını Esra Selah, ışık tasarımını Mehmet Yaşayan yapıyor.

Oyunda: Halil’i Şahin Ergüney, Şükufe’yi Alev Buharalı, Vasfiye’yi Selma Bayraktargil, Ayşe’yi Funda Mete, Pakize’yi Gaye Filiz Çele, Mesude’yi Ayşe Akınsal, Murat’ı Bülent Türkmen, Nilüfer’i Elif Aykanat, Sedat’ı Umut Kılınç, Atıfet’i Birgül Altunkaynak canlandırıyor.

Oyunun Konusu

Yıl 1926… Medeni Kanun çıkmadan hemen önce… İstanbul’da, eski bir Osmanlı Paşası’nın evinde büyük bir kargaşa yaşanır. Paşanın dört eşi evliliklerini sürdürebilmek için kıyasıya yarışa girer. Sonuçta eski usul evlilik erkeğin iki dudağının arasındadır. Evin genç kızı ise modern toplumun kurallarına göre bir evlilik hayal etmekte, yeni kurulan Cumhuriyet’in bu imkanı kadınlara tanıyacağını düşünmektedir. Oyun, karmaşık bir toplumsal ortamda, eski bir Osmanlı evindeki iç çelişkileri gülmeceyle vermektedir. Bakalım evdeki kadınların hangisi bu yarışı kazanacak? 

False