GeriEtkinlikler İBB Şehir Tiyatroları'ndan ikisi yeni 34 oyun!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İBB Şehir Tiyatroları'ndan ikisi yeni 34 oyun!

İBB Şehir Tiyatroları'ndan ikisi yeni 34 oyun!

Mart ayı boyunca tiyatroseverler ile olacaklar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Mart ayında 2’si yeni 34 oyunla seyirciyle buluşuyor. Haldun Taner’in yazdığı Can Doğan’ın yönettiği "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" ve Turgut Özakman’ın yazdığı Yıldırım Fikret Urağ’ın yönettiği "Ocak" adlı oyunlar Mart ayında Şehir Tiyatroları repertuarına katılıyor.

Mart ayında sahnelenecek diğer oyunlar şöyle; Zengin Mutfağı, Buluşma Yeri, İstanbulEfendisi, Gönlümdeki Osman Hamdi Bey, İstanbul Hatırası, Zırhlı Kurt (Kösem Sultan ile Avcı Mehmed), Doğum Günü Partisi, Arka Bahçe, Şark Dişçisi, Kabare, Vişne Bahçesi, Ateşli Sabır (Postacı), Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum, Toros Canavarı, Türkiye Kayası, Dar Ayakkabıyla Yaşamak, Surname 2010, Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye, Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi, Büyünün Gözleri, Perşembenin Hanımları ve çocuk oyunları Edi’nin Annesi Nerede?, Karagöz Tatlıcı, Pırtlatan Bal, Boncuk, Çiçek Prenses, Üç Kardeş ve Muhteşem Kurt, Fareli Köyün Kavalcısı, Karagöz Balıkçı, Boya Benek, Kedi ile Palyaço, Ali Baba ve Kırk Haramiler…

''Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım''

İBB Şehir Tiyatroları’nın Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım adlı yeni müzikal oyununda, 31 Mart Olayı ile başlayan ve 1960 yılının ortalarına kadar devam eden süreçte, ülkemizin siyasal ve toplumsal durumu tüm gerçekliğiyle yansıtılıyor. Beraber büyüyen Vicdani ile Efruz’un ilerleyen hayatları ve ilişkileri üzerinden, içindeki vatan sevgisini ve ülkesinin çıkarlarını kendi hayatından bile üstün tutan Vicdani Yurdakuler’in her zaman yenilmeye mahkûm, düzene ayak uyduramayan ve haksızlıklarla dolu hayatı gözler önüne seriliyor. Haldun Taner’in yazdığı Can Doğan’ın yönettiği oyun, 20-24 Mart 2013 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahnelenecek.

Ocak: 1960'ların İstanbul'u

İBB Şehir Tiyatroları’nın diğer yeni oyunu Ocak, 1960’lı yıllarda emekçi bir ailenin ekonomik güçlüklere ve geçim sıkıntısının getirdiği zorluklara rağmen bir arada durma çabasını anlatıyor. Anne, baba, çocuklar ve büyükanneden oluşan aile bireylerinin her biri farklı karakterlere ve hayallere sahip. Sahnede bir yandan aileyi izlerken, diğer yandan 1960'ların İstanbul'unu, hayallerini, müziğini ve radyosunu da hatırlatıyor. Oyun, 13-17 Mart 2013 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde; 27-31 Mart 2013 tarihleri arasında ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde sahnelenecek.

www.ibb.gov.tr

False