GeriEtkinlikler “Hürriyet Treni” Yola Çıkıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

“Hürriyet Treni” Yola Çıkıyor!

“Hürriyet Treni” Yola Çıkıyor!

Hürriyet Treni, "Türkiye Ne İstiyor?" sorusuna yanıt arayacak.

Hürriyet Treni, “Türkiye Ne İstiyor?” sorusuna yanıt aramak için bugün yola çıkıyor. Tren, 12 günde 25 şehir dolaşacak. Eğlenceleri, çocuk tiyatroları, atölye çalışmaları, sergileri, seminerleri, eğitimleri, söyleşileri ve sürprizleri ile gittiği kentlere hayat katacak.

Bu yıl 3'üncü kez yola çıkacak olan Hürriyet Hakkımızdır Treni, 7 bölgede 25 şehri ziyaret ederek 12 Haziran seçimleri öncesinde "Türkiye Ne İstiyor?" sorusuna yanıt arayacak. Hürriyet Gazetesi'nin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ile ortaklaşa gerçekleştirdiği Hürriyet Hakkımızdır Treni, 10 Mayıs'ta Ankara'dan yola çıkacak. 32 günde 594 saat yolculuk yapıp 8054 kilometre yol kat ettikten sonra 10 Haziran’da Haydarpaşa Garı’na ulaşacak.

2008'de "insan hakları", 2009'da ise "çocuk hakları" temalı yolculuklar yapan Hürriyet Hakkımızdır Treni, bu yıl “Türkiye Ne İstiyor” temasıyla tüm Türkiye'ye 12 Haziran seçimlerinden sonra nelerin değişmesini istediğini soracak ve elde ettiği verileri her gün kamuoyuyla paylaşacak. Gittiği illerde yerel sorunları da Türkiye gündemine taşıyacak olan Hürriyet Hakkımızdır Treni, yolculuğun sonunda halkın taleplerini bir rapor halinde siyasi partilere ulaştıracak.

Hürriyet Hakkımızdır Treni ayrıca Kayseri'den Edirne'ye, Erzincan'dan Balıkesir'e, Samsun'dan Manisa'ya, Diyarbakır'dan İzmir'e, Tatvan'dan Uşak'a, Adana'dan Kars’a, içinden demiryolu geçen 25 şehre Hürriyet yazarlarının yanı sıra Türkiye'nin sorunlarına duyarlı aydınları ve gazetecileri taşıyacak. Yazar ve gazeteciler okurlarıyla bir araya gelerek sohbet edecek.

DİĞER ETKİNLİKLERİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

False