GeriSağlık Herkesin pozitif enerji alanı olmalı!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı!

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı!

Son günlerde kendimiz için yapabileceğimiz en faydalı şey

YETERİNCE NEGATİF ENERJİYE MARUZ KALIYORUZ

Son günlerde kendimiz için yapabileceğimiz en faydalı şey: Kendi pozitif enerji alanımıza sahip olabilmemiz...

Çevremizde, yaşadığımız şehirlerde, çalıştığımız iş ortamında yeterince negatif enerjilere maruz kaldığımız bir gerçek. Acı veren haberler, elektromanyetik alanlar, hayatın temposundan kaynaklı sağlıksız beslenme biçimleri, hastalıklar, ayrılıklar, mesleki aksaklıklar... 

İşte tam da bu yüzden herkesin en az bir tane kendisini doldurabileceği, pozitif enerjiyle şarj /yükleme yapabileceği bir alanı olmalı.

Gelelim işin eğlenceli kısmı olan alanı oluşturmaya....

POZİTİF ALANIMIZI NASIL OLUŞTIRACAĞIZ?

Pozitif alanımızı oluştururken bazı temel maddeleri takip edersek gerisi kendi hayal gücümüz ve enerjimizle şekillenecektir.

Öncelikle,

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Evimizde, odamızda veya iş yerimizde kendimizi rahat ve güvende hissettiğimiz bir koltuk, sandalye, minder veya sadece bir köşe belirliyoruz. Orası tamamen bizim ve sadece bize ait olacak.

Başlangıç için bizi pozitif hissettiren renkte obje, çiçek veya mumlarla dekore ediyoruz. Fakat bu dekorasyon işini abartmamakta fayda var, böylece enerji alanda serbest ve rahatça hareket edebilir ve etrafımızda yoğunlaşabilir. (Obje seçerken nötr olmalısınız ya da zihnin dolduruşuna gelmemelisiniz. Yani geçmişten anılarla, duygularla yüklü objeleri bu alana dahil etmiyoruz.)

 

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı
 

Bu en önemli iki maddeyi yerine getirdikten sonra belki de bazılarımız için uygulaması en zor ama en gerekli olan madde var sırada.

Alanımıza girmeden önce cep telefonlarımızı tercihen kapatarak fakat kapatmak çok zorluyorsa sesini kısarak alanımızdan olabildiğince uzağa bırakmak. Şahsen ben alanımda vakit geçirdiğim süre boyunca hem telefonumu kapatıyor hem de bulunduğum odanın dışında tutuyorum.

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Pozitif enerji alanımızı oluşturmak için gerekli olan tüm malzemeleri bir araya getirdiğimize göre sıra alanımızı nasıl oluşturabileceğimize geldi. İlk hafta sadece 15, maksimum 20 dakikamızı ayırarak seçtiğimiz koltuk/köşe/sandalye ye oturuyoruz.

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Gözlerimizi kapatarak hiç bir şey yapmadan sadece oturuyoruz. Bulunduğumuz yeri, koltuğu, etrafımızdaki sesleri, varsa konuşmaları duyuyor, kokuları algılıyoruz.

Sadece orada olmak için kendimize izin veriyoruz. Bu yaklaşım, içince bulunduğumuz alanın enerjisiyle uyumlanmamıza yardımcı olacaktır. Enerjiyle uyumlandıktan sonra, istediğimiz pozitif alanı oluşturabilmek yani kendimize bir cep açabilmek daha kolaylaşır çünkü bulunduğumuz yerin enerjisi bize bunun için izin verir.

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Daha sonra, derin bir nefes alarak kendimiz için pozitif yüklenme alanı oluşturmayı niyet ediyoruz. Nefesimizi verip alanımızın sınırlarını oluşturmaya başlıyoruz. Ben alanımı oluştururken aldığım nefesi, pembe olarak vermeyi ve alanımın şeffaf pembe bir balon olarak beni içine alarak büyüdüğünü imgelerim hep.

 

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Alanımızın sınırını oluşturduktan sonra ise o alanı doldurmamız gerekiyor. Bu alanı istediğiniz şekilde pozitif enerjiyle doldurabilirsiniz. Önerilerimden bir kaçı, meditasyon – reiki uygulaması- olumlu düşünce ve inanç kalıplarınızı beslemek olabilir. Başlangıçta, yapacağınız tüm enerji çalışmalarını bu alanda yapmanızı öneririm.

Herkesin pozitif enerji alanı olmalı

Diğer bir yükleme ise, alanınıza girdiğinizde hangi duygularla yüklenmek istiyorsanız önceden o alanı onlarla doldurmaktır. Örneğin mutluluk duygusunu önce kendi içimizde canlandırarak daha sonra nefes yardımı ile önceden oluşturduğumuz alanımızı doldurabiliriz. Bu çalışmayı birkaç kez tekrarladıktan sonra artık alanınızda sağlam bir mutluluk enerjisi hâkim olmaya başlar.

False