GeriEtkinlikler ‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de!

‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de!

Figüratif resmin genç ustalarından, Ressam Feyzan Alasya’nın ‘Gerçekleri yeniden yorumlayan, parçaları yerinden oynatarak efsaneler doğurmaya çalışan’ anlatısının resimle buluşturduğu sergisi; ‘HER ŞEYDEN ÖTE’ Galeri Diani’de!

Galeri Diani, 7 Ocak-27 Ocak tarihleri arasında ressam Feyzan Alasya’nın resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Alasya, bir önceki sergisinde insanoğlunun zihinsel yolculuğunun ulaşacağı son noktayı anlattıktan sonra yeni sergisinde artık bakmadığımız, baksak da göremediğimiz toprak, hava ve suyu yeniden biçimlendiriyor. İnsandan hariç, insandan uzak canları gören, düşleyen, tuvaline yansıtan ressam Feyzan Alasya; kendisini ve yeniden yarattığı doğayı merakla, ilgiyle ve sevgiyle bekleyenlere sunmak istiyor. Zihninin pencerelerini tekrardan bizlere açarak yepyeni dostlarla, yepyeni bir doğayla karşılaşmamızı sağlıyor. Tükenmeye yüz tutmuş doğayı yeni efsanelerle ve doğanın barındırdığı envai çeşit dostlarla tablolarında bizlere anlatırken düşlerimizde ölümsüz yerlerini almalarını sağlıyor. Ve ‘Her Şeyden Öte’ diyor ressam Feyzan Alasya...

‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de

Feyzan ALASYA kimdir?

1976 İstanbul doğumlu sanatçı, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği mezunu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Anasanat dalında Yüksek Lisans yapan sanatçı, yaklaşık iki buçuk sene ressam Kasım Koçak ile çalıştı.

‘Her Şeyden Öte’ Galeri Diani’de

İtalya’da Florence Academy of Art bünyesinde eski ustaların yağlıboya tekniklerini deneyimleme fırsatı da yakalayan sanatçının eserlerinde “desen” unsuru öne çıkıyor.

Galeri DİANİ Bostanbaşı Cad.No:3/D Beyoğlu açılış: 07.01.2017 saat 17:00

Tel:0212-244 31 34 – 0533 236 31 34

False