GeriAlışveriş Hem eğleniyor hem de gelişiyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hem eğleniyor hem de gelişiyorlar

Hem eğleniyor hem de gelişiyorlar

Çocukların gelişimini etkileyen oyuncakları seçerken dikkat edilmeli.

Oyuncakları oluşturan malzemeler çok önemlidir. Küçük parçalardan meydan gelen oyuncaklar tehlikelidir. Çocuk yutabilir ya da boğulma riski yaratabilir. Aynı şekilde sivri köşeleri ya da keskin uçları bulunan oyuncaklar da yaralanmasına yol açabilir. Ayrıca oyuncağın yapıldığı malzemeler önemlidir. Sağlığa zarar vermeyen boya ve maddelerden yapılmış olup olmadığına özellikle dikkat etmek gerekir.

Oyun hamurları söz konusu olduğunda da çocukların sağlığına zararlı olmayan maddelerden üretilen markalar tercih edilmelidir. Türkiye’de Monami markasının satışa sunduğu My Dough adlı oyun hamurları bu konuda oldukça titiz. Monami My Dough oyun hamurları Avrupa Oyuncak Güvenlik Standartlarına uygun olarak üretiliyor. Ayrıca Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’nın da onayını taşıyor.

Koku veren kimyasal maddelerin de zararlı olabileceği düşünülerek Monami My Dough oyun hamuru, tamamen kokusuz olarak satışa sunuluyor. Çocuklarınıza oyun hamuru alacaksanız, tamamen doğal maddelerden üretilen Monami My Dough markasını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

False