GeriEtkinlikler Hayatınıza komik bir pencere açmaya geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayatınıza komik bir pencere açmaya geliyor!

Hayatınıza komik bir pencere açmaya geliyor!

Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik oyunu: Basit Bir Ev Kazası.

Murat İpek’in kaleminden Basit Bir Ev Kazası oyunu 7-8 Ekim tarihlerinde Yunus Emre Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.

Eğer kocanız kapıdan on beş yıldır hep aynı şekilde girip, hep aynı yere çantasını bırakıp klozetin kapağını on beş yıldır açık bırakıp fermuarını koridorda çekiyorsa, hele bir de evliliğinizi "Eh! artık zamanıdır…" diyerek yapmışsanız emin olun siz de ziyan ve sebil (!) olmuş kadınlar kulübüne üyesiniz.

Aslında Songül, hepimiz kadar cesur, ama hepimiz kadar ürkek. O en az bizim kadar gerçekçiyken, Merzifon saat kulesinin dibinde romantik bir buluşma hayal edecek kadar da ayakları yerden kesik.

Doğal olarak, aşksız bir hayatı yaşanmış saymayan Songül, savrulduğu Brezilya dizilerinden, bizi, yazmaya çalıştığı romanın kıyılarında dolaştırıp, kara mizah bir kahkaha tufanına götürüyor. Onun kendini aşma serüveni aslında yaşadığımız toplumun kendini aşma serüveninden de çok da farklı değil.

Bu nedenle Songül, hayatına bizim için komik bir pencere açarken, aşk romanında, genç ve güzel kadın, kırılan gururunu ve onurunu bir kenara bırakıp İspanya’dan Merzifon’a uzanan çileli dans hayatını düşündü. Hayal ettiklerini hatırladı ve kendi kendine dedi ki. "Artık ben iyi ve muhteşem sevgililer hayal etmeyeceğim. Çünkü bu hayaller sonra hayalete dönüşüyor." demeyi de ihmal etmiyor.

Yazan: Yöneten: Murat İpek
Oynayan: Günay Karacaoğlu

Adres: Ataköy 9.kısım Bakırköy / İstanbul
Telefon: 0212 661 38 94-95

False