GeriEtkinlikler Hayat Oyunundan Sahneler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hayat Oyunundan Sahneler

Hayat Oyunundan Sahneler

Bu oyunda, herkes kendi hayatından bir parça bulacak.

Türkiye’nin hem siyasal tarihi, hem de gündelik hayatın çeşitli halleri, kolektif bilinçaltımızın kahkahalı ve hüzünlü hikayeleri… Hepsi Hareket Atölyesi Topluluğu’nun son çalışması “aHHval” oyununda!

Hareket Atölyesi Topluluğu; yakan top oynadığımız, yerli malı haftası yaptığımız, “bu iş yerinde grev var” yazısıyla okumayı öğrendiğimiz günlerin konu edildiği, son çalışmaları olan “aHHval” ile 18, 21, 25, 28 Şubat ve 1 Mart’da, Garajistanbul’da…

Yurtiçi ve yurtdışında işlerini sergileyen topluluğun son çalışması olan “aHHval”, Türkiye tarihini sivil bir perspektiften, beden dilini kullanarak yeniden yazan ve okuyan bir iş. Grubu oluşturan kişilerin hafızalarından ve kişisel hayat hikayelerinden yola çıkan ve Türkiye’nin anonim hafızasına göndermeleri olan bu hareket tiyatrosunda, danstan edebiyata, siyasal tarihten mahalle arası sokak kültürüne, kadar her şey konu ediliyor. Bir anlamda, gündelik hayatın diliyle, ortak geçmişimizdeki olayların ve durumların analizi yapılıyor. İzleyiciyi bazen gülümseterek bazen de hayallere sürükleyerek…

Ülkenin 60’larına 70’lerine, 80’lerine ve o günlerden bu güne dek tanıklık eden herkes, kendinden çok şey buluyor bu oyunda. Hem kahkahalarla gülüyor, hem hüzünleniyor, hem eskilere gidiyor, hem de şimdiki zamanda yeniden var oluyor.

Hareket Atölyesi oyuncuları, 70 dakika süren oyun boyunca izleyiciyi, algısı hep açık olmaya, hep farkında olmaya davet ederken, bir yandan da “aHHval” içindeki tüm hikayelere ortak ediyor.

Garajistanbul Tel: 0212 244 44 99

Web: www.garajistanbul.org

False