GeriHamilelikte Sağlık Hamileler yazın ne tür kıyafetler tercih etmeli?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamileler yazın ne tür kıyafetler tercih etmeli?

Hamileler yazın ne tür kıyafetler tercih etmeli?

Anne adaylarını yazın en çok düşündüren konu kıyafet seçimi...

Hamilelik haberini alan anne adaylarının hayatında birçok değişim olur. Bu değişimlerden biri de hamileliğin üçüncü ayından itibaren yaşanan kilo artışıdır. Kilo alımıyla anne adaylarında ne giyeceğim telaşı başlar. Seçimlerini yaparken önce bebeğinin rahatını düşünen hamileler yazın ne tür kıyafet giyeceği konusunda karar verirken birçok unsuru göz önünde bulundurmalıdır.

HAMİLE KALMANIN 10 BASİT YOLU (TIKLAYIN)

Sıcakların artması hamilelerin birçok konuda sıkıntı yaşamasına sebep oluyor. Bu sorunların başında yanlış kıyafet seçimi geliyor. Hamilelerin yazın yanlış kıyafet seçimi sıvı kaybetmesine sebep olarak bebeğinin sağlığını tehlikeye atıyor. Hamilelerin yazın kıyafetten ayakkabıya, aksesuardan şapkaya kadar tüm seçimlerini bebeğinin sağlığını düşünerek yapması gerekiyor.

Hamileler yazın ne tür kıyafetler tercih etmeli

[fotogaleri=949]

HAMİLELER YAZIN NASIL GİYİNMELİ?

 • Naylon gibi vücut ısısını arttıran ve sıvı kaybetmenize sebep olan kıyafetler yerine, terletmeyen pamuklu ve keten kıyafetler tercih etmelisiniz.
 • Güneş ışığını çeken koyu kıyafetler yerine vücudu serin tutan açık renklere yönelmelisiniz.
 • Başınıza sıcak geçmesini önlemek için yazın hamilelikte şapka vazgeçilmeziniz olmalıdır.
 • Dar pantolonlar yerine beli sıkı olmayan bebeğinizi rahatsız etmeyecek şortlar veya elbiseler giyinmelisiniz.
 • Yazın hamilelikte hava almama sonucu sık yaşanan vajinal mantar sorununu ortadan kaldırmak için pamuklu ve ince iç çamaşırı kullanmalısınız.

 
Hamileler yazın ne tür kıyafetler tercih etmeli
 

HAMİLELERİN AYAKKABI TERCİHİ NASIL OLMALI?

Topuklu ayakkabı birçok kadın için tutku olsa da hamileler yazın düşme tehlikesini göz önünde bulundurarak, alçak topuklu ayakkabılar tercih etmelidir. Giyilen ayakkabının bebeğinin sağlığını etkilediğini bilen anne adayları, tercihlerini tamamen düz ve ince yapılı ayakkabılardan yana değil, vücut ağırlığını dengeleyen 2-3 cm yükseklikteki geniş ve bağcıksız ayakkabılardan yana kullanmalıdır.

[fotogaleri=1231]

HAFTA HAFTA GEBELİK

False