GeriHamilelikte Sağlık Hamile olmanın 6 güzel yanı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hamile olmanın 6 güzel yanı

Hamile olmanın 6 güzel yanı
Abone Olgoogle-news

Bu dönemde zaman sıkıntınız hiç olmayacak.

Hamile olduğunuz dönemde bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz fakat unutmayın ki sizi bekleyen harika bir hediye var...

Aklınızdan hiç çıkarmayın ki bebek beklemek çok güzel bir duygu! Sıkıntılar ve rahatsızlıklar olsa bile sonunda sizi bekleyen harika bir hediye var; minik meleğiniz! Ayrıca bu kırk bir haftalık sürecin güzel yanları da var. 

Dokuz ay on günlük bu süreci doktorunuzun kontrolü altında ve tavsiyelerinin doğrultusunda çok sağlıklı geçirebilirsiniz. Bu dönemde uygulayacağınız doğru beslenme programı ve takviyelerle vücudunuza yatırım yapmış olacaksınız. Bakın bu sürecin en güzel yanları neler...

Hamileliğin en güzel altı yanı

1) Zaman

Bu dönemde zaman sıkıntınız hiç olmayacak. İşiniz ve programınız elverdiği sürece zamanı kendiniz için en iyi şekilde değerlendirin. Kitap okumak, şekerleme yapmak, film izlemek, bakım için zaman ayırmak gibi şeyler kulağa çok doğal gibi gelse de bebeğiniz olduktan sonra bir süre hayal olacak. Hayatınızın merkezine bebişiniz oturacak ve uyku için bile zamanınız olmayacak. Hayatınızın en güzel parçası için de her şeyi seve seve yapacaksınız. Ama hazır hamilelik döneminde fırsatınız varken zamanınızı çok iyi değerlendirin, kendinize ve eşinize zaman ayırın.

2) Alışveriş

Bu dönemde kilo aldığınız için canınız kendinize pek bir şey almak istemeyecektir. Ama kadınlardaki alışveriş dürtüsü hiçbir şekilde sonlandırılamaz. İlk üç ay bebeğin sağlıklı gelişimi için çok önemli. Bu ilk üç aylık dönemi atlattıktan sonra içinizdeki minik için alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Çok abartmadan kontrollü bir şekilde bebeğiniz için ihtiyaç duyacağınız eşyaları alabilirsiniz.

3) Saç

Hamileyken aldığınız vitaminler ve yediğiniz besinlerden dolayı saçlarınız gürleşir ve parlaklaşır. Dökülme oranı azalır ve saçlarınız sağlamlaşır.

4) Diş

Hamileliğinizin boyunca dişleriniz çok sağlıklı olacaktır. Aldığınız vitaminler ve kalsiyum ağırlıklı beslenmenizden dolayı dişleriz kuvvetlenecektir.

5)) Regli

Hamileliğin en güzel yanlarından biri de regli olmamak. Özellikle regli dönemleri çok ağrılı geçen kadınlar için bu süreç büyük bir şans. Uzun bir süre ağrılardan ve kramplardan kurtulacaksınız.

6) Kilo

Hamile olmak kilo alıp, her geçen gün şişmanlamak anlamına gelmiyor... Bebeğinize faydalı olacak besinleri tüketerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Belki de hamilelik dönemi hayatınızda en sağlıklı beslendiğiniz dönem olacak. Sütü, yoğurdu, eti, balığı, meyve ve sebzeyi günlük menülerinizden eksik etmeyeceksiniz. Doğumdan sonra eski formunuzu kaybedeceksiniz diye dert etmeyin iyi bir beslenme programı ve sporla eski vücudunuza kavuşabilirsiniz. Önemli olan sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirmeniz ve bebeğinize kavuşmanız.

HAMİLELİKTE İLK AY

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle