GeriSağlık Halsizliğe karşı diyet peynir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Halsizliğe karşı diyet peynir

Halsizliğe karşı diyet peynir
Abone Olgoogle-news

Formda görünmek için uzmanından beslenme önerileri…

Kilo vermek ya da kilosunu korumak isteyenler için Beslenme Danışmanı Pınar Aksoy diyet süt ve süt ürünlerini önerdi.

Kilo kontrolünde ve vücuttaki yağ fazlasının verilmesi aşamasında, kalsiyumun etkili olduğu son araştırmalarla kesinlik kazandı. Diyet süt ve süt ürünleri, yani yağı alınmış ya da azaltılmış ürünler tüketerek, hem daha az kalori almış hem de ihtiyacımız olan kalsiyum, protein gibi besin değerlerinden ve kilo vermemizi destekleyecek kalsiyumdan eksik kalmamış oluruz.

Ara öğün olarak diyet peynirler

Sağlıklı beslenmeye ve kendine özen gösteren herkesin, özellikle çalışan kesimin ara öğün olarak yağı azaltılmış süt ürünlerini tüketmesinin pratiklik açısından da yararlı. Öğle yemeğini takip eden 2-3 saatlik dönem, gün içinde kan şekerinin en düşük olduğu saatlerdir. Bu aralıkta şekerli besinler tüketmek, geçici enerji verse de bir süre sonra tekrar kan şekerinin düşmesine dolayısıyla rehavete ve uyku haline neden olur. Bu rehavet ve uyku halini azaltmanın en güzel yolu, kalsiyum, protein açısından zengin ancak kalorisi düşük bir besin tüketmektir. Buna en uygun örnek de diyet beyaz peynirdir. 1 bardak yağı azaltılmış ya da yağsız süt ya da 100 gram diyet beyaz peynire eklenecek, antioksidan değeri yüksek meyveler örneğin nar, çilek günümüzün daha neşeli ve enerji dolu geçmesini sağlayacaktır. Evden getireceğimiz çeşitli meyveleri, beyaz peynir ile karıştırabilir; kendinize son derece sağlıklı, şekersiz, az yağlı peynirli tatlınızı yaratmış olursunuz.

Diyet beyaz peynire antioksidan değeri en yüksek kabuklu yemiş olan cevizi kattığımızda, peynirin besleyici değeri ile cevizin gücünün birleşeceği ideal bir ara öğün oluşur. 100 gram kadar diyet peynire 2 adet tam cevizin yeterli bir miktardır.

Diyet ürünlerde tüketilen miktar önemli

Kilo kaybetmek ya da kilosunu kontrol etmek isteyenler, diyet ürünlere yöneldiklerinde tükettikleri miktara da özellikle dikkat etmeli. Nasılsa diyet ürün düşüncesi ile fazla miktarda tüketim, tersi sonuçlar yaratabilir.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle