GeriSağlık Hafızayı güçlendiren yiyecekler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hafızayı güçlendiren yiyecekler

Hafızayı güçlendiren yiyecekler

Karides dikkat süresini uzatıyor, ananas ezberi güçlendiriyor.

Yediğimiz besinler daha iyi öğrenme, dikkati toplama ve belleği geliştirmek için birebir. Havuç hatırlama yeteneğini artırırken, ananas ezber için yararlı.

Bunların yanında karides dikkat süresini, limon ise algılama yeteneğini artırıyor. Lahana ise sınav stresi için birebir. İşte, algılama ve öğrenme için gerekli yiyeceklerin listesi.

DİKKATİ ARTTIRAN KARİDESİ FARKLI BİR SOS İLE DENEYİN. TATLI EKŞİ SOSLU KARİDES TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

Sinir sistemi için

Ceviz, fındık, fıstık zihnin uzun süre çalışma direncini artırır. Beynin haberleşme maddelerinin oluşumunu hareketlendirir.

Yaratıcılık için

Zencefil içerdiği maddeler ile beynin yeni fikirler üretmesini sağlar. Kan sulandığı için daha serbest akar, beyin oksijenle beslenir.

Bellek için

Havuç hatırlama yeteneğini artırır. Beynin metabolizmasını canlandıran enzimlerdendir. Bir ufak tabak sıvı yağlı havuç salatası önerilir. Ananas, ezberlemek için çok yararlıdır. Diğer meyvelerde bulunmayan mangan elementini içerir.

Mutluluk için

Mutluyken daha iyi öğreniriz. Enerjimiz pozitif olur. Kırmızı biber acı verse de vücudun kendi hormonu olan endorfinin salgılanmasını hareketlendirir. Çilek, stresin etkilerini azaltır. Muz da beyne mutluluk veren seratonin maddesi içerir.

Öğrenme için

Lahana, tiroid bezlerinin aktivitesini azaltır. Bu da sinirliliğe iyi gelir. Sınav öncesi stres için önerilebilir. Limon, algılama yeteneğini artırır. Yeni öğrenilecek bilgilerin öncesinde tavsiye edilir.

Dikkat toplama için

Karides beynin besinidir. Vücuda önemli yararı olan Omega 3 yağ asitleri sağlar. Dikkat süresini uzatır. Soğan aşırı yıpranmaya, fiziksel yorgunluğa karşı kanı sulandırır. Beyin oksijeni daha kolay alır.

False