GeriEtkinlikler Günışığı Kitaplığı’ndan İzmir’de Üç Çocuktuk Kitabı Raflarda!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Günışığı Kitaplığı’ndan İzmir’de Üç Çocuktuk Kitabı Raflarda!

Günışığı Kitaplığı’ndan İzmir’de Üç Çocuktuk Kitabı Raflarda!

Şarkılar, oyunlar, kahkaha ve gözyaşı tütüyor. Her yaştan okurun ilgisini çekecek bu ilginç yaşamlar.

Anı kitapları ve Perşembeleri Çok Severim adlı çocuk kitabıyla sevilen Hacer Kılcıoğlu son kitabında, günümüzün üç büyük sanatçısının İzmir’in Köprü semtinde geçen benzersiz çocukluk yıllarını öyküleştirdi.

Merakla beslenen, yetenekle göze batan üç bambaşka çocuk: Sezen, Haluk ve Meltem. Dönemin güzel kıyı semti Köprü’de gelecekteki verimlerinin ışıltısını taşıyarak, sevgiyle büyüdüler. Şarkılarla devleşen bir ozan, oyunlarla biçimlenen bir tiyatrocu ve danslarla kanatlanan bir sinema oyuncusunun çocukluk öyküleri, eski İzmir’in neşe dolu güzel günlerini, büyük aileleri, güçlü komşulukları ve arkadaşlıkları dillendiriyor.

Şarkılar, oyunlar, kahkaha ve gözyaşı tütüyor. Her yaştan okurun ilgisini çekecek bu ilginç yaşamlar, Kılcıoğlu’nun kalemiyle şiirsel birer tutku öyküsüne dönüştü.

Kitaptan bir alıntı: "Pek çok çocuğun yaşamında izler bırakmış yemyeşil Behçet Uz Parkı’nda bisiklete biner kumandan ruhlu Sezen. Şarkı söyler gibi konuşan bu neşeli çocuk, koca yüreği, becerikliliği ve büyük müzik tutkusuyla ailesinin olduğu kadar, mahallenin de gözbebeğidir. Sonunda, dev sesli bir ozan, Sezen Aksu olur..."

False