GeriKişisel Bakım Güçlü kadınlar motivasyonlarını estetikten alıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güçlü kadınlar motivasyonlarını estetikten alıyor

Güçlü kadınlar motivasyonlarını estetikten alıyor

“Estetik kadınların hayata bakış açılarını değiştirmiyor, destekliyor" diyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, kadınların bakımlı olmaktan uzaklaştıkları anlarda daha mutsuz olduklarını ve öz güvenlerini doğal olarak kaybettiklerini belirtiyor.

İş stresi, anne ve eş olmanın verdiği sorumluluğun kadınlar için zor bir yük olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak, metropol kadınlarının bu sorumlukların yanında her zaman bakımlı, iyi ve güzel olmak zorunda hissettiklerini, bunun için de estetiğin hayatlarının vazgeçilmezi olduğuna değiniyor. Estetiğin kadınların hayata bakış açısını değiştirdiğini değil ‘desteklediğini’ belirten Mamak, çalışan ve şehir hayatına alışkın kadınların yaşam şeklinde kendilerini bakımlı ve makyajlı görmek, dışarı güzel kıyafetlerle çıkmak neredeyse bir zorunluluk. İş stresi, annelik ve eş olmak büyük bir sorumluluk yüklese kadınların çoğu bundan mutlu. Şehir hayatı ve sosyal yaşama alışkın özellikle plaza ve iş kadınları eşofmanla ve makyajsız geçen iki günün ardından alışkanlıkları gereği, mecbur olmasa da hemen makyaja sarılıyor. 

ŞEHİRLİ KADIN BAKIMLI VE GÜZEL OLMAK ZORUNDA

Güçlü kadınlar motivasyonlarını estetikten alıyor

“Biz motivasyonumuzu aslında bu iş stresinden ve yoğunluktan alıyoruz. Bunlar bizi besliyor. Bizim enerji kaynağımız sosyal ortamlar, insanlarla etkileşim, insanlarla diyalog kurmak... Hepimiz birbirimizin enerjisiyle besleniyoruz. Dolayısıyla da bunlarla mutluyuz.” diyen Mamak “Kimseyle görüşmeyecek olsak dahi aynaya baktığımızda kendimizi çok makyajsız görmek istemiyoruz. O nedenle estetik, hayatın bir parçası haline geldi. Sadece çok abartılı işlemler yapılmadığı takdirde herkes bundan payını alabilir. Bir başkasına kendini göstermekten ziyade kendini daha iyi görmek, iyi hissetmek bir ortama girdiğinde kişinin pozitif enerji yaymasını sağlıyor. Metropol kadını her zaman bakımlı, güzel ve iyi olmak zorunda” diye ekliyor.

MEME ESTETİĞİ YAPTIRAN ANNE EŞİYLE DAHA MUTLU!    

Kendine güven ve estetik-plastik cerrahi ihtiyacı doğumdan sonra artıyor. Doğumdan sonra memeleri sarkan kadınlar meme toparlama, dikleştirme veya protez ameliyatı olduktan sonra öz güvenleri yerine geliyor. İstediği kıyafeti daha rahat giyiyor, en önemlisi kendini eşinin yanında daha mutlu hissediyor. Hastaların çoğu meme estetiğinden sonra eşimle şu an daha mutluyuz diyor. İlk işleri gidip iyi bir mağazadan iç çamaşırı almak oluyor. Hayatlarına bir arzu, enerji ve istek geliyor. Dantelli iç çamaşırı alışverişi tekrar başlıyor. Kadını da ayakta tutan enerji bu işte.” 

Estetik uygulamaların hepsi kadınların yaşam alanlarının içinde yer alıyor, estetik sektörü güçlü ve özenli duruşlarına destek oluyor çünkü güçlü kadınlar her zaman güzel görünmek istiyor. Mesela fazla mesai yapan çalışan kadının yüzünde yorgunluk izler artarken, sadece bir hafta sonu ve bir saatini ayırarak haftaya güzel başlayabiliyor. Botoks uygulamasıyla çökmüş yerlerdeki kırışıklıkları azaltmayı, dolgu uygulamasıyla desteklemeyi, cilt bakımını veya yüzünü nemlendirici işlemleri tercih eden metropol kadını haftaya pırıl pırıl bir başlangıç yapıyor. 

False